Domácí

Zemědělci protestovali proti nastavení dotací. V Praze omezili dopravu

Do Prahy se sjeli ve středu dopoledne zemědělci. Vadí jim totiž způsob, jakým chce vláda přerozdělovat dotace. Shromáždění omezilo v Praze dopravu.

Stovky zemědělců se sešly v pražské Lucerně. Protestovaly proti způsobu, jakým chce vláda rozdělovat dotace. Přímý přenos z akce se vysílal na Václavském náměstí, kde jej sledovali další demonstranti.

Na akci Agrární komory ČR, Zemědělského svazu ČR a odborových svazů promluvil v Lucerně i ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), který nahradil ministra zemědělství Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL). Nekula je totiž v covidové izolaci.

Poslechněte si projev Mariana Jurečky: 

Související obsah

Průvod demonstrantů se odpoledne vydal k Úřadu vlády. "Při následném pochodu přes Mánesův most na Klárov budou policisté usměrňovat dopravu, přesto očekáváme dopravní komplikace. Pokud můžete, zvolte jinou trasu," varovala na twitteru policie. Krátce po poledni už odklonila dopravu na Václavském náměstí.

Protesty skončily okolo 15. hodiny. "Shromáždění je u konce a vše proběhlo bez narušení veřejného pořádku," napsali policisté.

Vláda se na konci května shodla na podobě dotací pro období 2023 až 2027. Demonstrantům vadí, že by podle ní šlo více peněz malým farmářům na úkor středních a velkých podniků.

Protestů se zúčastnilo zhruba 2 tisíce lidí:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz