Domácí

Marta Kubišová převzala medaili, pak se jí udělalo zle. Teď se bojí večera

Zpěvačka Marta Kubišová se na začátku týdne oficiálně stala čestnou občankou Prahy a převzala z rukou primátora medaili. Během ceremoniálu se jí ale udělalo nevolno. Jela proto urychleně domů. Nyní doufá, že zvládne čtvrteční premiéru divadelního recitálu, který se koná při příležitosti jejích listopadových 80. narozenin.

"Bylo mi strašné horko a zdálo se mi, že tam není vzduch. Odebrali jsme se k otevřenému okénku a tam jsem se nadechla. V těch teplotách jsem uvázla." Tak popsala TN.cz zpěvačka Marta Kubišová pondělní nepříjemnou příhodu z ceremoniálu v Brožíkově síni na Staroměstské radnici. Šlo o slavnostní akci, během které obdržela z rukou primátora Zdeňka Hřiba ocenění čestná občanka Prahy.

Získala medaili a tmavomodré desky s certifikátem. O ty ale nedlouho po jejich předání přišla. "Medaili mám, tu jsem dala do kabelky, ale ten certifikát jsem tam zapomněla. Zůstal tam a doteď se nenašel," dodala.

Když se zpěvačce udělalo zle, nechala se totiž co nejrychleji dopravit domů. V tom spěchu ale certifikát nechala na místě. "Bylo mi hodně hodně špatně. Špatně snáším teploty," svěřila se.

Související obsah

​Doma se naštěstí trochu vzpamatovala, stále se ale necítí úplně fit. Obzvlášť v noci trpí návaly horka. S těmi jí částečně pomáhají léky. Když jsou ale venku vedra, snaží se co nejvíce držet doma. S blížícím se významným jubileem ale zpěvačku čeká ještě několik akcí, na kterých by nechtěla chybět. Jedna z nich se koná už ve čtvrtek. Tou je premiéra divadelního recitálu Marta, který se koná k příležitosti jejích listopadových 80. narozenin na Letní scéně Musea Kampa v Praze.

"Budu se snažit připravit na tu večerní premiéru, jestli se vůbec pořádně postavím na nohy... Zatím jsem ještě optimistická," svěřila se ve čtvrtek dopoledne Marta Kubišová. Stále věří, že vše zvládne, i když připustila jisté pochybnosti. "Doufám, že to večer absolvuji. Jde o to, být při smyslech a nepoddat se tomu," dodala.

Zpěvačka před téměř sedmi lety prodělala infarkt, od té doby musí brát pravidelně léky. Přesto má sil na rozdávání a věří, že i problémy spojené s letními teplotami zvládne. "Zatím nechci pana profesora Neužila (kardiolog zpěvačky – pozn. red.) plašit," řekla odhodlaně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz