Zajímavosti

Úterní superúplněk vás ohromí. Hrozí výbuchy emocí, držte se zpátky

V úterý noční oblohu ovládne superúplněk ve znamení Střelce. Jeho ohnivá energie vás nabije optimismem a radostí, ale zároveň hrozí i výbuchy negativních emocí. Dávejte také pozor při sportu a zbytečně neriskujte, jsou totiž ohroženy hlavně končetiny.

Červnový úplněk nastane v úterý ve 13:51 a bude ve znamení ohnivého Střelce. "Půjde o letošní první superúplněk. Měsíc se ocitne v nejmenší vzdálenosti od Země a bude se zdát větší a jasnější než obvykle," vysvětluje astroložka a numeroložka Hana Černá. Červnovému úplňku se také někdy přezdívá jahodový nebo úplněk růží.

"Superúplněk má velmi silnou energii, bude výrazně působit na vaše emoce, nálady a duševní stav. Nejpříznivěji bude působit na zemská znamení, a to Býky, Panny a Kozorohy. Pro Střelce je to navíc nejdůležitější úplněk v roce. Všem znamením dodá energii, aktivitu, optimismus a radost," popisuje astroložka.

​Podle ní mohou lidé pocítit také větší chuť cestovat, poznávat nová místa, sportovat a vymanit se ze všednosti a stereotypu. "Den červnového úplňku je vhodný pro studium, zkoušky a různé pohovory. Také je příhodné v tuto dobu řešit právní záležitosti, nové projekty a plány. Dodává pohotovost při komunikaci a vy díky tomu dokážete ostatní lépe přesvědčit," říká Černá.

Související obsah

"Ale pozor, den je pod numerologickým číslem osm a vše by se mohlo obrátit proti vám. Zkuste být větší diplomaté a přemýšlet o svých slovech. V kombinaci s ohnivým Střelcem byste mohli říct něco netaktního, vyhněte se zbytečným výbuchům emocí. Příznivě naladěný den by takové jednání mohlo zhatit. Úplněk tak může vyhrotit pracovní a osobní vztahy," doplňuje numeroložka.

Zdraví

Co se týče zdraví, jsou podle astroložky ohrožena především játra, kyčle, kolena, stehna, bedra a žíly. "Ohrožené je tedy pohybové ústrojí, tak se nepřetěžujte při sportu, zbytečně neriskujte. Dávejte si pozor hlavně při zvedání těžkých břemen. V tyto dny si dopřejte více klidu, i když vás bude lákat aktivita, zvolte raději nějakou mírnější," radí Černá.

Související obsah

​Doporučuje také dlouhé výlety na kole nebo náročnou pěší túru raději přesunout na jiný den. Vhodná je prý i masáž nohou, střídat teplou a studenou sprchu na nohy nebo masáže vlažnou vodou od kotníků směrem k srdci, čímž lidé podpoří krevní oběh.

"Ve dnech Střelce si můžete více dopřát bílkoviny, toto ohnivé znamení je velmi dobře zpracovává. Takže spolu se zeleninou si můžete dopřát drůbež, ryby, telecí i zvěřinu. Také jezte více ovoce či zeleninu červené barvy, v tuto dobu má více síly než jindy," míní astroložka s tím, že je hlavně potřeba dodržovat pitný režim. Den je vhodný pro půst nebo zeleninový či ovocný den.

Na obloze zářil superúplněk i loni. Podívejte se na magické záběry:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz