Zahraničí

Reportérka TV Nova vyrazila do Chorvatska. Podívejte se na její cestu

Příští týden končí školní rok a začínají prázdniny. Už nyní se však do oblíbeného Chorvatska vydává spousta Čechů. Ve čtvrtek se na Jadran vypravila také reportérka TV Nova. Její cestu i pobyt v Chorvatsku můžete sledovat na TN Live.

Také letos spousta Čechů plánuje vyrazit k moři do Chorvatska. S předstihem se do této oblíbené destinace vydala také reportérka Petra Staňová, která bude průběžně podávat informace o situaci na dálnicích i o tom, jak to aktuálně vypadá a funguje při pobytu na Jadranu.

Její putování můžete sledovat také vy, a to prostřednictvím přímého přenosu na TN Live. Na cestu se reportérka vydala autem ve čtvrtek v sedm hodin ráno z Prahy. 

Související obsah

Cesta

Přibližně po třech hodinách dorazila i s kameramanem do Českých Budějovic. "Českem jsme projeli v pohodě. Nikde nebyly žádné extrémní kolony. Jen klasická ranní špička ve městech," popsala Petra.

Do Chorvatska pokračují přes Rakousko. Dálniční známka na 10 dnů vyšla na 285 korun. Podle dopravního experta Romana Budského si dvojice vybrala poměrně vhodnou trasu na Jadran. "Přes Rakousko by to mělo být bez nějakých větších komplikací. Je důležité sledovat zpravodajství, jak to vypadá s uzavírkami," řekl Budský.

Během jízdy v Rakousku si štáb pořídil on-line slovinskou dálniční známku. Je důležité upozornit, že k dispozici jsou pouze týdenní a měsíční známky. Ty je navíc lepší koupit na čerpací stanici. "Měsíční nás vyšla na 1 060 korun, ale z toho 230 korun je za elektronické doručení," uvedla reportérka.

Po 12 hodinách štáb TV Nova překročil hranice Chorvatska. Dorazil do přístavního města Umag, kde bylo krásně, svítilo sluníčko a teploměry ukazovaly příjemných 30 °C.

Chorvatsko se připravuje na jednu z nejrušnějších sezón za poslední roky. Více informací se dozvíte v reportáži:

Kdy vyrazit?

Budský doporučuje vyrazit do Chorvatska ideálně v úterý v noci. "Většina lidí jezdí od víkendu do víkendu, takže ta doprava bývá nejhustší. Přes pracovní dny je to daleko lepší," vysvětlil dopravní expert.

Související obsah

Na co si dát pozor?

Lidé by si však měli dávat obrovský pozor, aby při cestě neporušili zákony. "Pozor na to. Rakouští i chorvatští policisté jsou bdělí, přítomní a dovedou být nekompromisní. Je nutné si hlídat pásy i rychlost. Projevy, které bývají časté v Česku, jako je nějaké zběsilé předjíždění a podobně, je lepší vynechat," má jasno Budský.

V pátek štáb TV Nova navštívil Umag. Podívejte se, jak to tam vypadá:

Reportérka TV Nova navštívila pláž Umbrella, která je oceněna modrou vlajkou za vysoký standard ochrany přírody, čistotu moře a jeho okolí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz