Zahraničí

Tragédie u Lučence. Dívky dováděly na mělčině, jedna (†11) sklouzla do hloubky

Tragédie u Lučence. Dívky dováděly na mělčině, jedna (†11) sklouzla do hloubky
Tragédie na jižním Slovensku Zdroj: Se svolením tvnoviny.sk

Ve vodní nádrži Ružiná nedaleko slovenského Lučence se v úterý utopila teprve 11letá dívka. Školačka neuměla plavat, zdržovala se proto s dalšími dvěma dívkami u břehu, kde je mělká voda. Narazila však na hluboký sráz a zmizela pod hladinou. Tělo dívenky se podařilo záchranným složkám najít po několika hodinách.

Jedenáctiletá dívenka zmizela pod hladinou vodní nádrže Ružiná okolo 13. hodiny. Podle informací TV Markíza bylo poměrně záhy jasné, že děvčátko nepřežilo. Její tělo ale záchranáři hledali několik hodin. Nakonec se jim to podařilo a potvrdilo se, že děvče utonulo.

K vodě dívka vyrazila po školním vyučování společně se svou sestřenicí a kamarádkou. Školačky se chtěly na chvíli zchladit, a tak k nádrži vyrazily bez rodičů, kteří tou dobou ještě pracovali. Protože ani jedna neuměla plavat, zdržovaly se v mělkých vodách. Podle svědků se bavily v místech, kde je zhruba jen 20 centimetrů vody.

Související obsah

​Kus od kraje se však nachází až tři metry hluboký sráz. Právě do těchto míst dívka stoupla. Okamžitě se začala topit. Jedna ze školaček ihned zareagovala a navzdory tomu, že sama neumí plavat, se pokusila dívku zachránit. Když se na chviličku vynořila z vody, popadla ji za vlasy. Proklouzly. Poté se už děvče nevynořilo. Na břehu zůstaly jen pantofle a osuška.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz