Tipy na výlet

Kam s dětmi po vysvědčení. Přehled nejlepších koupališť v Praze a jejím okolí

Kam s dětmi po vysvědčení. Přehled nejlepších koupališť v Praze a jejím okolí
Koupaliště v Praze Zdroj: Profimedia

Vedra jsou tady, ale dovolená u moře je stále v nedohlednu? Každý však může vyrazit na koupaliště, kde nesnesitelná horka příjemně přečká. V hlavním městě se to koupališti jen hemží a každé má něco do sebe. Některá jsou levnější než jiná, další mají více atrakcí či hezčí přírodu kolem. Přinášíme přehled cen všech pražských koupališť.

Koupaliště Čakovice - Praha 18

Koupaliště Čakovice je místo, kde se rodina zabaví mnoha způsoby. Areál tvoří velký i malý bazén s tobogánem. Děti si navíc mohou hrát na hřišti. Návštěvníci mohou sedět pod stromy na trávě, která obklopuje celý areál, a užívat si sluníčko a klid.

Koupaliště Čestlice, Aquapalace Praha - Praha východ

Značně dražší koupání v Čestlicích má mnoho vodních atrakcí jak pro děti, tak i pro dospělé. V aquaparku je největší tobogán v Česku, mnoho dalších skluzavek, mořské vlnobití i divoká řeka.

Koupaliště Divoká Šárka - Praha 6

Koupaliště se nachází v malebném údolí Divoké Šárky. V areálu se nachází dva bazény pro plavce, dětské brouzdaliště na hraní, menší tobogán a skluzavky. Děti pobaví i trampolína a dětský hrad.

Sportovní areál Hloubětín - Praha 14

Spíše než na rekreaci je areál v Hloubětíně zaměřený na sportovní plavání, proto také prodává vstupy jen na hodinu nebo na hodinu a půl. Letní sezóně je zde jeden velký venkovní bazén a dva vnitřní.

Související obsah

Hostivařská přehrada - Praha 4 

Hostivařská přehrada je v krásné lokalitě uprostřed Hostivařského lesoparku. V areálu si každý najde své, nabízí velkou písčitou pláž pro rodiny s dětmi, sportovní aktivity jako paddle boardy, šlapadla i volejbal. Pro milovníky opalování bez plavek je v nejvzdálenějším odlehlém koutu přehrady i nudistická pláž.

Přírodní koupaliště Jureček - Praha východ (Říčany)

Přírodní koupaliště v Říčanech představuje den plný zábavy strávený u vody na travnaté pláži. Lidé si zde mohou zahrát stolní tenis nebo volejbal. Děti si ve volných chvílích mohou hrát na hřišti.

Související obsah

Koupaliště Klánovice - Praha 9

V Klánovicích na návštěvníky čekají dva bazény, jeden dlouhý 25 metrů, druhý 20 metrů. Koupaliště se nachází na kraji Prahy uprostřed klidné lokality a je stvořené pro relaxaci rodičů s dětmi.

Koupaliště Kolovraty - Praha 10

Nově zrekonstruované koupaliště v Kolovratech se nachází poměrně daleko od centra Prahy v klidné čtvrti, nabízí návštěvníkům dva vyhřívané bazény, jeden plavecký a druhý dětský. Na plovárně je dostupná dokonce saunu.

Koupaliště Lhotka - Praha 4

Klidné koupaliště na Praze 4 umožňuje koupání v přírodním jezeře, které je v plavecké části hluboké 3,25 metrů. Rodiny si mohou slunce užívat na malé pláži nebo na trávě pod stromy.

Související obsah

Koupaliště Ládví - Praha 8

Bazén delší než 30 metrů láká hlavně plavce, na své si přijdou i děti, které se zde mohou brouzdat v malém bazénku s ikonickým vodním hřibem a skluzavkou. Areál nabízí rozlehlé sezení a také doprovodné programy, jako je například aquazorbing.

Koupaliště Petynka - Praha 6

Koupaliště Petynka láká návštěvníky mnoha zážitky, zvláště pak 103 metrů dlouhým tobogánem, který se nad Petynkou vyjímá. Děti si tu mohou zaskákat na trampolíně, zkusit si aquazorbing nebo jízdu na dětských čtyřkolkách. Padesátimetrový bazén uspokojí každého plavce.

Související obsah

Plavecký stadion Podolí - Praha 4 

Legendární stadion s dlouholetou venkovní tradicí nabízí dva velké plavecké bazény, jeden 33metrový, který je vyhřívaný, a druhý 50metrový. V Podolí si na své přijdou i malé děti, které si užijí spoustu zábavy v dětském bazénku, rodiče na ně mohou dohlížet z relaxačního whirpool bazénu. Starší děti se zase projedou na tobogánu.

Sportovní a rekreační areál Pražačka - Praha 3

Bazén na Pražačce dává lidem šanci zaplavat si téměř v centru. Samotný bazén je sice menší (26 m x 14,5 m), ale na zaplavání si a letní zchlazení je naprosto dostačující. Areál si pro děti připravil také atrakce pro nejmenší a vířivku na odpočinek rodičů.

Související obsah

Biotop Radotín - Praha 5

Biotop je místem pro pravé milovníky přírody, představuje koupaliště bez chemického udržování čisté vody pomocí přírodních ekosystémů. Na návštěvníky v Radotíně čeká koupací jezero a mohou se podívat i na biologické čistící jezero, které udržuje koupaliště krásné.

Plavecký stadion SK Slavia - Praha 10

Plavecký stadion na Slavii je možností, jak se v létě vykoupat v Praze a u toho nemuset cestovat daleko od centra. Na Slavii je velký 50metrový plavecký bazén, dva dětské menší bazény, dětský tobogán a také hřiště, na kterém se i ti nejmenší mohou zabavit.

Koupaliště Stírka - Praha 8

Koupaliště Stírka představuje klidné místo s bazénem a brouzdalištěm nedaleko metra Kobylisy. Rodiny si tu mohou zahrát volejbal a děti si během chvíli, co netráví ve vodě, užívat na malém hřišti s hračkami.

Podívejte se na otevření koupališť:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz