Zahraničí

Rodina utýrala pětiletého chlapce. Všichni tři aktéři dostali doživotí

Rodina utýrala pětiletého chlapce. Všichni tři aktéři dostali doživotí
Pětiletého chlapce utýrala jeho rodina Zdroj: Profimedia

Otřesný případ šokoval Británii. Pětiletého chlapce totiž zavraždila jeho matka se svým druhem a čtrnáctiletým teenagerem. Všechny tři nyní soud poslal na doživotí do vězení.

Britský soud potvrdil ve čtvrtek doživotní trest rodině, která v červenci 2021 utýrala svého syna. Za mříže poputuje jeho matka, její druh a jeho syn z předchozího vztahu. Ti pětiletého Logana zavřeli v jeho pokoji poté, co se nakazil koronavirem. Tam ho po několika dnech brutálně umučili. Policie našla chlapcovo tělo v řece nedaleko domu.

Podle soudu měl chlapec 56 různých zranění, která se podobala následkům pádu ze skály nebo srážky s autem. Než zemřel, vytrpěl si chlapeček obrovská muka. Když se u soudu četl výčet zranění, někteří porotci se rozplakali. Podle BBC měl chlapec poraněný mozek, zlomené rameno a po těle spoustu modřin. Na břiše měl několikacentimetrové díry a trhliny na játrech a střevu.

Související obsah

Podle webu The Mirror u soudu chlapcova matka tvrdila, že celou noc spala. To ale důkazy vyvrátily. Data z telefonu prokázala, že si prohlížela videa na youtube a bezpečnostní kamery také zachytily, jak opakovaně rozsvěcí a zhasíná ve svém domě. Kamery na ulicích navíc natočily všechny tři odsouzené, jak nesou chlapcovo tělo v den vraždy k řece. 

Malý Mwangi Zdroj: Profimedia

Všichni tři dostali doživotí. Každému zároveň soud určil minimální sazbu, kterou si každý z nich i v případě dobrého chování musí odpykat. Matka chlapce, 31letá Angharad Williamsonová, si odsedí nejméně 28 let, její 40letý druh John Cole dostal nejméně 29 let a jeho 14letý syn Craig Mulligan dostal minimální sazbu 15 let.

Matka chlapce a její druh Zdroj: Profimedia

Británie kvůli případu zpřísnila zákony postihující násilí na dětech. Díky tomu může být týrání dětí potrestáno až doživotím, místo původního maxima, které bylo 14 let. Zákonu se přezdívá Tony’s Law (Tonyho zákon) podle kauzy z roku 2020. Nyní sedmiletého chlapce tehdy zneužívali jeho rodiče. Dítě kvůli tomu přišlo o obě nohy a na jedno ucho ohluchlo.

Matka týraného chlapce půjde do vězení. Soud ji tam poslal na 8 let. Podívejte se na reportáž z ledna 2021:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz