Zahraničí

Putina znovu ztrapnili. Slova finského prezidenta o jeho soukromí ho nepotěší

Putina znovu ztrapnili. Slova finského prezidenta o jeho soukromí ho nepotěší
Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Ruský prezident Vladimir Putin kvůli invazi na Ukrajinu přichází o přátelské vazby s politiky ze sousedních zemí. Tradičně neutrální Finsko, které se vždy snažilo udržovat s Ruskem pragmatické vztahy, je krok od vstupu do Severoatlantické aliance (NATO) a jeho prezident si v pátek směrem k šéfovi Kremlu neodpustil uštěpačnou poznámku.

Vladimir Putin a jeho finský protějšek Sauli Niinisto nikdy nebyli nejlepší kamarádi, ale ani nepřátelé. Před ruským útokem na Ukrajinu spolu dokonce hrávali hokej. Niinisto teď vyloučil, že by se to ještě někdy opakovalo.

"Zahráli jsme si spolu v roce 2012 při mé první návštěvě Ruska," uvedl pro italský list La Repubblica. "A ne, s Vladimirem Putinem už bych hokej nehrál," doplnil finský prezident.

Za poslední dny to není poprvé, co se Putin musí vypořádat z veřejným ponížením. Na summitu G7 si politici dělali legraci z jeho polonahých fotek. Šéf Kremlu jim na to odpověděl také výsměchem.

Související obsah

Niinisto se zároveň k Rusku stále staví zdrženlivěji než ostatní západní lídři, upozornila ruská agentura TASS. "Vnímám Rusko ne jako partnera, ale jako souseda, jehož názor je potřeba vzít v úvahu," vysvětlil s tím, že vzhledem k délce rusko-finské hranice to ani jinak nejde.

Ruská agrese vůči Ukrajině donutila Finsko a Švédsko požádat o členství v Severoatlantické alianci. Turecko bylo jako jediné zpočátku proti, v úterý ale Ankara nakonec s Helsinkami a Stockholmem podepsala dohodu a na madridském summitu NATO dostaly oficiální pozvánku ke vstupu. 

Putinovi otéká tvář a roste mu břicho, všimli si odborníci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz