Domácí

V Českém ráji smetlo auto skupinu cyklistů. Tři skončili v nemocnici

V Českém ráji smetlo auto skupinu cyklistů. Tři skončili v nemocnici
Auto v Českém ráji smetlo 7 cyklistů Zdroj: TV Nova

Sedm cyklistů havarovalo v úterý dopoledne po střetu s autem nedaleko Rovenska pod Troskami v Libereckém kraji. Podle záchranné služby na místě zasahoval i vrtulník, zranili se tři lidé.

U Rovenska pod zříceninou hradu Trosky se podle policie v úterý dopoledne snažil řidič auta předjet skupinu sedmi cyklistů, do jednoho z nich ale narazil. Vznikla řetězová reakce a na zemi skončilo i dalších šest cyklistů. Tři z nich se zranili.

"Záchranná služba převzala tři zraněné osoby. Jedna utrpěla lehké a středně těžké poranění, byla při vědomí a s posádkou na místě komunikovala, následně byla importovaná do Liberce na traumacentrum," informoval mluvčí záchranky Michal Georgiev. Zmíněný cyklista má zlomená žebra.

Související obsah

Jeho dva kamarádi mají lehká zranění. "Byli převezeni do turnovské nemocnice na chirurgickou ambulanci. Ze začátku to vypadalo dramaticky, proto byl na místo vyslán vrtulník a tři pozemní posádky. Naštěstí ale nehoda dopadla lépe, než jsme očekávali," dodal mluvčí záchranné služby pro TN.cz.

Nehodu stále vyšetřuje policie. Podle jejích prvotních zjištění předpisy pravděpodobně porušili řidič i cyklisté.

Související obsah

"Dechová zkouška na alkohol u řidiče i cyklistů byla negativní," dodala mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Další nehoda cyklistů se stala odpoledne na cyklostezce u Velké Dobré na Kladensku, kde se srazily dvě cyklistky. Jedna z nich skončila v nemocnici s úrazem hlavy, druhá žena vyvázla bez zranění. 

Srážka auta se skupinou cyklistů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz