Zajímavosti

Blíží se bouřkový superúplněk. Buďte opatrní, hrozí velké nebezpečí

Červencový úplněk nastane ve středu ve 20:37 a bude ve znamení Kozoroha. Půjde o druhý letošní superúplněk, který oproti červnovému bude ještě blíže Zemi. Měsíc se ocitne v nejmenší vzdálenosti od Země a bude se zdát větší a jasnější než obvykle. Podle astroložky je nutné dávat pozor hlavně v dopravě.

Červencovému úplňku se přezdívá bouřkový, protože v tomto období bývá mnoho bouřek, nebo jelení úplněk, jelikož jelenům začínají růst parohy. "Úplněk má velmi silnou energii, bude hodně působit na vaše emoce, nálady a duševní stav," přibližuje astroložka a numeroložka Hana Černá

Středeční úplněk bude nejvíce působit na Kozorohy a Raky. Podle astroložky díky této fázi měsíce budou lidé cítit, co mají vyřešit, co ukončit a co zlepšit. "Červencový úplněk ve znamení Kozoroha vám dodá ctižádostivost, trpělivost, zodpovědnost a praktičnost. Zvládnete překonat i velké překážky," popisuje Černá.

Související obsah

​Podle ní je tento den vhodný ke studiu či pracovním pohovorům. "Díky tomu, že je den pod numerologickým číslem osm, budete odvážnější a naberete rychle potřebnou sílu. Bude potřeba řešit věci ve finanční a materiální oblasti. Ale zbytečně neriskujte," varuje numeroložka v oblasti jak finanční, tak i sportovní.

Zdraví  

V oblasti zdraví je podle ní ohrožené pohybové ústrojí, klouby, kolena, kyčle, páteř, kosti, vazy a kůže, projevit se mohou revmatické choroby. "Nepřetěžujte se při sportu a zbytečně neriskujte. V tento den je možná zvýšená nehodovost kvůli neopatrnosti. Měli byste být opatrní při fyzických aktivitách, nepřepínejte se. Opatrnou chůzi lze doporučit zvláště lidem s artrózou, po operacích pohybového ústrojí," radí Černá.

Související obsah

​Varuje také před dlouhým pobytem na sluníčku. "Kůže je více citlivá a může se rychleji spálit. Platí to hlavně pro lidi, kteří mají méně pigmentu. Ale zase naopak kůže přijme lépe všechny pleťové masky a pečující krémy. Proto je to vhodná doba na návštěvu kosmetického salónu," doporučuje astroložka.

Jídlo

Ve dnech Kozoroha je prý vhodné připravovat hlavně jednoduchá jídla z kořenové zeleniny. "Dbejte na své chutě, tělo vám samo řekne, co potřebuje. Nezatěžujte organismus těžkými jídly a vyhněte se alkoholu nebo se umírněte, alkohol zpomaluje spalování tuků. Den je vhodný pro půst nebo zeleninový či ovocný den. Budete se cítit lépe a úbytek kil vás jistě potěší," uzavírá Černá.

O největším superúplňku v roce mluvil také astronom Jan Veselý:

Podívejte se na červnový superúplněk. Rudý měsíc ovládl noční oblohu nad Prahou:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz