Zahraničí

Miminko s covidem zemřelo při čekání na pohotovosti. Nedostalo se na řadu

Miminko s covidem zemřelo při čekání na pohotovosti. Nedostalo se na řadu
Ilustrační fotografie Zdroj: TV Nova

Roční miminko s pozitivním testem na covid-19 zemřelo poté, co s rodiči čekalo na vyšetření na pohotovosti v Austrálii. Zdravotnická zařízení tam jsou pod obrovským tlakem kvůli další vlně koronaviru.

Tragická událost se odehrála minulý týden v australském státě Victoria. Na pohotovosti mělo zemřít roční dítě, když čekalo na vyšetření. Miminko mělo pozitivní test na covid-19.

"Vyjadřujeme svou nejhlubší soustrast a soustrast rodině i blízkým dítěte. Je to těžká doba pro všechny zúčastněné," citoval portál Mirror vedení nemocnice.

Související obsah

Podle obyvatel se tamní zdravotnická zařízení dostala pod velký tlak kvůli další nastupující vlně koronaviru. Právě to dramaticky prodloužilo čekací dobu. Podle portálu 9News v roce 2019 pacienti zpravidla čekali na pohotovosti 45 minut, v současné době je to i 13 hodin.

Nemocnice v celém státě se tak potýkají s velkými problémy. "Máme plnou kapacitu. Máme taky plnou kapacitu pacientů, které potřebujeme přijmout. Také nemáme žádná lůžka," uvedl ředitel společnosti West Gippsland Healthcare Group Dan Weeks.

Lidí s covidem-19 zase přibývá. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz