Počasí

Výstraha ČHMÚ se naplnila, Českem se prohnaly silné bouřky

Meteorologové z ČHMÚ rozšířili ve čtvrtek večer varování před velmi silnými bouřkami na další oblasti. Po Praze a částech Středočeského kraje platila výstraha i pro lokality na Vysočině a v Plzeňském a Jihočeském kraji. Bouřky se nakonec prohnaly celou republikou, padaly i kroupy.

ČHMÚ vydal ve čtvrtek večer výstrahu před velmi silnými bouřemi. To platilo pro Příbram a Vlašim ve Středočeském kraji a dále pro Jihočeský kraj (Blatná), Plzeňský kraj (Blovice, Nepomuk, Nýřany, Plzeň, Přeštice, Rokycany, Stod) a pro Vysočinu (Havlíčkův Brod, Humpolec, Jihlava, Pacov, Pelhřimov, Světlá nad Sázavou, Třebíč, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou).

Výstraha před velmi silnými bouřkami | Zdroj: ČHMÚ

​"Bouřky se přehnaly a stále se vyskytují konkrétně v Jihlavě od 17. hodiny, kdy zatím na meteorologické stanici ČHMÚ v Jihlavě-Hruškových Dvorech napršelo 8 milimetrů srážek za dnešní den," uvedl ve čtvrtek dobrovolný pozorovatel počasí pro ČHMÚ v Jihlavě Petr Janoušek.

Takto vypadala bouřka v Praze a Mariánských Lázních:

Bouřky přišly odpoledne od západu z Německa a postupovaly přes celé území směrem k východu. Kolem čtvrté ráno se přesunuly na Slovensko. Velmi mohutně řádil živel na Benešovsku, které zasáhla supercela. Hasiči vyjížděli k desítkám popadaných stromů. Na Rakovnicku zase padaly kroupy.

Pro tyto oblasti platí výstraha před v druhé polovině noci na pátek | Zdroj: ČHMÚ

​Ústav varoval především před rozvodněním malých toků, jako jsou strouhy či potoky. Přívalové deště také mohly zatopit sklepy, podchody a podjezdy. Stejně tak hrozilo nebezpečí zásahu bleskem či poletujícími předměty.

Související obsah

Stále také platí výstraha vyhlášená pro oblast jižní Moravy. Tam meteorologové varují před vznikem požárů. Hrozba platí až do odvolání.

Pro tyto oblasti platí výstraha před požáry | Zdroj: ČHMÚ
TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz