Zahraničí

Putin v obležení zdravotníků. Šlo o "naléhavou lékařskou péči", uvádí zpráva

Ruský prezident Vladimir Putin si nechal o víkendu k lůžku urychleně přivolat lékaře, oznámil bývalý ruský zpravodajský důstojník. Zdravotníci dle jeho slov strávili u šéfa Kremlu více než tři hodiny kvůli "těžké nevolnosti". Putin údajně vyžadoval "naléhavou lékařskou péči".

Jen před několika málo dny šéf americké tajné služby CIA vyvracel spekulace o špatném zdravotním stavu ruského prezidenta, když tvrdil, že Putin je zdravý jako rybička a scénáře o tom, že zanedlouho podlehne vážné chorobě, jsou mylné. O šéfovi Kremlu dokonce tvrdil, že je "zdravý až moc". Ředitel Burns se přitom opíral o zjištění svých agentů. 

Tato slova však v úterý zpochybnil bývalý ruský zpravodajský důstojník, podle kterého Putin minulý týden dokonce potřeboval lékařské ošetření. Informoval o tom prostřednictvím svého velmi populárního účtu General SVR na sociální síti Telegram, jak upozornil The Independent.

Související obsah

​"Podle ředitele CIA až 'příliš zdravý' ruský prezident Vladimir Putin v noci z pátku na sobotu potřeboval naléhavou lékařskou péči. Kolem jedné hodiny ráno byli k prezidentovi přivoláni zdravotníci, kteří měli službu v rezidenci. Putin si stěžoval na těžkou nevolnost," píše se ve zprávě bývalého důstojníka zpravodajské služby SVR.

Podle muže byl zdravotní stav Putina natolik špatný, že o dvacet minut později musel k prezidentovi neodkladně přispěchat další tým expertů tvořený i jeho osobními ošetřujícími lékaři. V blízkosti Putina měli zůstat po dobu tří hodin. Když se zdravotní stav šéfa Kremlu zlepšil, lékaři údajně odešli.

Zprávu nebylo možné zatím nezávisle ověřit. Sám ruský prezident o svém zdravotním stavu mlží, jeho vystupování na veřejnosti ale vzbuzuje pochybnosti. Kolísavá chůze, třes a podivné projevy chování mohou podle odborníků být znakem Parkinsonovy choroby. Objevují se také spekulace o možné rakovině.

Spekulace o Putinově zdraví mají potvrzovat záběry, na kterých se viditelně třese:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz