Domácí

Chlapec ve výtahu strčil ruku mezi šachtu a kabinu. Letěl pro něj vrtulník

Chlapec ve výtahu strčil ruku mezi šachtu a kabinu. Letěl pro něj vrtulník
Chlapec se ve výtahu velmi vážně zranil Zdroj: HZS Zlínského kraje

V neděli v podvečer záchranné složky zasahovaly v jednom z bytových domů ve Zlíně, kde nezletilý chlapec strčil ruku mezi kabinu výtahu a šachtu. Vyprostit ho museli hasiči, podle záchranářů utrpěl velmi vážné zranění. Na místo pro něj letěl záchranářský vrtulník.

K vážnému případu, který se odehrál ve zlínské městské části Kúty, záchranné složky vyjížděly v podvečer okolo půl šesté. Na místě zjistily, že dva chlapci jeli starým výtahem v bytovém domě. Jeden z nich přitom strčil ruku mezi kabinu a konstrukci výtahové šachty.

"Než byl výtah zastaven, projel jedno patro," uvedl mluvčí zlínských hasičů Roman Žemlička. Z výtahu bylo nutné chlapce vyprostit, ještě předtím ho ale hasiči museli stabilizovat, protože jeho stav byl vážný. To potvrdil i mluvčí záchranářů Jakub Omelka.

Související obsah

​"Utrpěl velmi vážné poranění levé horní končetiny," upřesnil. K vyproštění hasiči použili hydraulické zařízení, poté mladého pacienta předali do rukou záchranářů a pomohli s jeho snesením.

Vzhledem k chlapcovu stavu si lékař vyžádal přílet záchranářského vrtulníku, který ho transportoval do brněnské dětské nemocnice. Protože šlo o dítě, mluvčí záchranářů odmítl věk pacienta specifikovat.

"Při vyprošťování došlo k poškození výtahu. Byla oslovena pohotovostní služba opravy výtahů, která z bezpečnostních důvodů vyřadila výtah z provozu," dodal Žemlička.

V Chomutově se opařily dvě malé děti, jedno odvezl vrtulník (08/2019):

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz