Zajímavosti

Vážný úraz Vendulky utěšitelky po útoku psů! Léčba ji finančně zruinovala

Vážný úraz Vendulky utěšitelky po útoku psů! Léčba ji finančně zruinovala
Herečka Eva Jeníčková Zdroj: Mediafax

Před několika lety se herečce Evě Jeníčkové obrátil život vzhůru nohama. Téměř nikdo nevěděl, jakým peklem si představitelka Vendulky utěšitelky z legendárních Básníků prochází. Na vině byl vážný úraz, s jehož následky stále bojuje.

O tom, co Jeníčková v posledních letech prožívá, věděli jen její nejbližší. Nyní se však herečka rozhodla podělit se světem o událost, která změnila její život. Osudným se jí totiž stal 18. únor 2018, píše organizace GoFundMe.

Tehdy byla představitelka Vendulky utěšitelky z Básníků nebo Mariky z filmu Sněženky a machři na procházce ve Venice v Kalifornii se svým psem jménem Gioia. Najednou se k ní však zezadu přiřítili dva pitbulové a herečku porazili. "Jeden mi přišpendlil levou nohu, druhý mě vystřelil do vzduchu, kde jsem se otočila a dopadla na pravý bok s levou nohou složenou pod pravou," popsala Jeníčková.

Související obsah

Majitelé psů tam herečku nechali ležet a zmizeli. V hrozných bolestech a se slzami v očích se dobelhala domů. Po měsíci však bolesti neutichaly a stále kulhala.

Právě tehdy se odhodlala navštívit lékaře. Odborníci jí však dva roky nebyli schopni určit pořádnou diagnózu. Dokonce doporučovali výměnu kyčle. "Byl to hrozný pocit, protože jsem nechápala, proč by to bylo najednou takhle potřeba. A především jsem cítila, že se mýlí," řekla Jeníčková.

Nakonec se potvrdilo, že měla pravdu. Našla totiž experta, který odhalil problém. "Měla jsem čtyři natržené svaly v pravé kyčli. Střední hýžďový sval, který je hlavním nositelem tělesné hmotnosti, byl zcela odtržen. Ztenčil se a chirurg musel použít dárcovskou šlachu, aby ho znovu připevnil. Utrhly se mi všechny tři hamstringy v zadní části nohy. Byly spojené jen doslova drobounkou nití ve spodní části pánve," přiblížila úraz Eva.

Podstoupila proto 3,5hodinovou operaci a dalších 12 týdnů měla klidový režim. Lékaři jí pak také řekli, že skoro dva roky chodila "po ničem". Kdyby navíc přistoupila na výměnu kyčelního kloubu, skončila by na invalidním vozíku. Herečka se po úrazu navíc potýkala s dalšími zdravotními problémy. Trápila ji třeba i vyhřezlá ploténka.

Související obsah

Eva stále není zdravotně v pořádku a před sebou má ještě dlouhou cestu. Do léčby však investovala všechny své úspory, musela se také zadlužit. Její kamarádka Venetia Phillipová proto jejím jménem založila sbírku. Skrze organizaci GoFundMe se snaží vybrat peníze, které by pokryly hereččiny zdravotní výdaje.

"Vždycky jsem měla pocit, že musím plně spoléhat jen sama na sebe. Ale tohle mě naučilo, že se zraněním a nemocemi to není vždy možné. Učí vás to pokoře a vděku za lidi, kteří se o vás starají, chápou vás a pomáhají jakýmkoli způsobem. Moc si jich vážím a miluji svou rodinu a přátele," uzavřela herečka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz