Zahraničí

Základnou Rusů na Krymu otřásly výbuchy. Můžeme si za to sami, tvrdí

Série explozí otřásla v úterý odpoledne ruskou vojenskou základnou na Krymu. Podle dostupných informací zemřel jeden člověk a dalších pět, včetně dítěte, utrpělo zranění. Ruské ministerstvo obrany vyloučilo útok, příčinou exploze je podle něj porušení pravidel požární bezpečnosti. Představitel ukrajinské armády ale tvrdí, že je to její zásluha. Na základnu prý provedla úspěšný útok.

Porušení bezpečnostních pravidel, tak zní oficiální vysvětlení explozí na vojenské základně na Krymu od ruského ministerstva obrany. "Za hlavní příčinu výbuchu několika kusů munice považujeme pouze porušení pravidel požární bezpečnosti. Neexistují žádné známky ani důkazy, že by to bylo provedeno úmyslně," sdělil agentuře TASS zdroj z ministerstva.

Ukrajina ale o události informuje jinak. Vysoce postavený vojenský představitel tvrdí, že za útokem stály ukrajinské síly, píší The New York Times. "Jednalo se o leteckou základnu, ze které pravidelně startovala letadla k útokům proti našim silám," uvedl. Typ použité zbraně odmítl upřesnit, řekl pouze, že bylo použito zařízení výhradně ukrajinské výroby.

Související obsah

Svědci na západním pobřeží Krymu slyšeli přinejmenším deset výbuchů. První z nich vojenskou základnou a muničními sklady v areálu Novofedorivka otřásly o půl čtvrté odpoledne, další byly slyšet o půl hodiny později. Na základně poté vypukl rozsáhlý požár.

Podle agentury RIA Novosti zemřel jeden člověk a dalších pět jich bylo zraněno včetně dítěte. Čtyři z nich byli po ošetření propuštěni z nemocnice, jeden pacient skončil na operačním sále, podle ruského ministerstva zdravotnictví je ale mimo ohrožení života. Z domů sousedících s letištěm bylo evakuováno 30 lidí.

Na sociálních sítích se krátce po výbuchu objevily záběry hustého černého dýmu, který stoupal z vojenské základny.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz