Počasí

Supertropický den. Na několika stanicích padly teplotní rekordy

Supertropický den. Na několika stanicích padly teplotní rekordy
Ilustrační fotografie Zdroj: Getty Images

Na několika místech padly ve čtvrtek teplotní rekordy pro 18. srpen. Nejteplejší den byl ve Strážnici, kde teplota dosáhla 36 stupňů Celsia. V dalších dnech už se má ochladit.

Teplotní rekordy pro 18. srpna ve čtvrtek padly nebo byly vyrovnány na polovině měřících stanic v Česku. Nejtepleji bylo podle tamní měřící stanice ve Strážnici, kde teplota vystoupala na 36 stupňů Celsia.

Teplotní rekordy ale padaly po celém Česku. Například v Doksanech vystoupala teplota na 35,5 stupně Celsia. "Většina byla překonaná z roku 2019," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová.

Například v pražském Klementinu ale teplotní rekord nepadl. Je to tím, že tamní nejvyšší naměřená teplota pochází už z 19. století. V roce 1892 tam teplota vystoupala 35,2 stupně Celsia. "Rekordy padaly především na novějších stanicích," vysvětlila Honsová.

Související obsah

"Jedná se o nejteplejší den nejen tohoto týdne, ale i do konce letošních prázdnin by nemělo být tepleji," sdělila meteoroložka Dagmar Honsová. Vedra byla i v Ústí nad Labem, kde prožili tropickou noc a teploty neklesly pod 22,3 stupně Celsia.

V dalších dnech by se mělo ochladit. Český hydrometeorologický ústav navíc vydal výstrahu před bouřkami. Ta platí od čtvrtečních 15:00 do 22:00 pro Prahu, Vysočinu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský a Ústecký kraj a část Libereckého (Česká Lípa, Nový Bor) a Jihomoravského kraje (Ivančice, Mikulov, Moravský Krumlov, Pohořelice, Rosice, Tišnov, Znojmo).

Lidé ve vedrech kolabují:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz