Domácí

Tohle byste jíst nechtěli! Dětem ve školce servírovali jídlo v pytlech na odpadky

V mateřské škole na pražském Smíchově dětem podávali obědy v pytlech na odpadky, aby kuchařky nemusely mýt nádobí. Na problém upozornilo hned několik učitelek. Podle ředitelky, která pochybení odmítá, jsou pytle na teplé jídlo vhodné. To ale hygiena vyvrátila. Zřizovatel školky, v tomto případě městská část Prahy 5, ale ředitelku odvolat nehodlá.

Jídlo dětem v mateřské škole servírovali v pytlích údajně více než 10 let. "Když vezmu pytel na odpadky, který není certifikován, a ještě do něj dám jídlo, které může mít 90 stupňů, tak něco se tam uvolňovat může," uvedl rodič a předseda výboru SRPŠ Pavel Kuropata.

"My jsme nesouhlasili s tím, co tam dělají. Tak jsme byli i s dětma vyhozeni na jinou půlku zahrady. Mě se nelíbil ten přístup. Tak jsem se rozhodla dát výpověď," sdělila bývala učitelka MŠ Kroupava Vendula Petelíková.

Související obsah

"Sáčky na odpad HDPE nejsou výrobcem určeny pro styk s potravinami, což je v rozporu s požadavkem platné legislativy. S kontrolovanou osobou bude zahájeno správní řízení," sdělila pražská hygienická stanice.

S ředitelkou mateřské školy se štáb TV Nova snažil spojit. Komunikovat ale nechtěla. "Já se nebudu vyjadřovat, ať se vyjádří paní starostka," řekla ředitelka Zuzana Legnerová

TV Nova se podařilo získat nahrávku ze schůzky starostky s rodiči, která byla pořízena ještě před zveřejněním výsledků hygieny. Na záznamu mimo jiné rodičům říká, že když se jim to nelíbí, můžou změnit školku. "Já jsem přesvědčena, že se tady nepáchá žádné zlo na dětech. Zatím důkaz na to nemám, budu čekat na důkaz z kontroly," uvedla starostka městské části Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Ale ani důkazy a zpráva z hygieny starostce Prahy 5 nestačily. Důvěrný zdroj TV Nova řekl, že paní starostka je totiž údajně s ředitelkou školky dobrá kamarádka. "Jako zřizovatel přijmeme adekvátní opatření. Bude to třeba vytýkací dopis a podobně. Zatím jsme neshledali důvody pro odvolání," doplnila Zajíčková.

Související obsah

Jídlo v pytlech ale není jediný problém, který se ve školce objevil. Česká školní inspekce tam během šetření před pár týdny upozornila na nevyváženou stravu nebo nevhodné chování jedné z učitelek.

ls, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz