Domácí

Samosběry jsou v plném proudu! Kam pro ovoce i zeleninu vyrazit? PŘEHLED

Samosběry jsou mezi Čechy velmi oblíbené. Sezóna je navíc v plném proudu a k mání je jak ovoce, tak i zelenina. Redakce TN.cz připravila přehled míst v jednotlivých krajích, kde si lidé mohou plody sami natrhat.

Praha a Středočeský kraj

Farma Vraňany

Natrhat čerstvou cibuli se lidé mohou vydat na farmu do Vraňan. První samosběr proběhne v pátek 26. 8. od 12:00 do 16:00. Za kilo žluté cibule zájemci zaplatí 10 korun, 15 korun pak v případě té červené.

www.farmavranany.cz

Berry servis, s. r. o.

Od 11. srpna probíhá na farmě v Břežanech samosběr malin a ostružin. Zájemci si ovoce mohou přijít natrhat každý den do 18:00. Cena za kilogram plodů je 130 korun. Lidé však musí počítat také s poplatkem za vstup, který činí 30 korun. Výjimku mají pouze děti.

www.berryservis.cz

Související obsah

Farma Dryák

Samosběr cibule a brambor se na této farmě za Vítovem bude konat 3. a 4. září a také 10. a 11. září vždy od 9 do 15 hodin. Cena za kilogram je 10 korun. Veškeré informace naleznou zájemci na facebooku nebo webu.

www.farmadryak.cz

Jihočeský kraj

V tomto kraji aktuálně žádný samosběr neprobíhá.

Plzeňský kraj

Sady Nebílovy

Pro švestky se můžete vydat do sadů v obci Nebílovy. Sbírat se bude ještě v pátek od 9:00 do 16:00. Za kilo ovoce zaplatíte 20 korun.

www.sadynebilovy.cz

Karlovarský kraj

Čerstvé plodiny si nenatrháte ani v Karlovarském kraji. Žádný samosběr tam totiž aktuálně neprobíhá.

Ústecký kraj

Samosběry nejsou vyhlášeny ani v Ústeckém kraji.

Související obsah

Liberecký kraj

Ovocnářská farma Turnov

V Libereckém kraji můžete vyrazit na samosběr švestek. Ovocnářská farma Turnov poblíž obce Doubí nabízí samosběry ve středu a pátek od 16:00 do 18:00 a každou sobotu mezi 9:00 a 11:00. Cena je 15 korun za kilogram. Při odběru nad 100 kilogramů činí cena 10 korun.

www.ovocnarska-farma-turnov.estranky.cz

Pardubický kraj

Statek Malejov

Pokud se předem domluvíte, můžete vyrazit na samosběr okurek nakládaček na statek v Zámrsku na Orlickoústecku. Cena za kilogram je 16 korun. Objednat se lidé mohou na telefonním čísle 777 024 550.

www.statek-malejov.cz

Farma Drahoš

Kvůli velkému mokru byl tento týden na farmě vDolním Újezdě na Svitavsku zrušený samosběr cibule. Proběhnout by tak měl v příštím týdnu. Přesný termín majitelé plánují zveřejnit na webových stránkách. Cena za kilo červené i žluté cibule je 10 korun. Platit je možné pouze v hotovosti.

www.farmadrahos.cz

Klička Osík

Cibuli si bude možné natrhat na poli firmy Klička v Osíku. Přesný termín však zatím není stanovený. K dostání bude jak žlutá, tak červená cibule. Kilo vyjde na 9,50 koruny. Zájemci proto musí sledovat webové stránky, kde bude vše včas upřesněno.

www.klicka-osik.cz

Související obsah

Královéhradecký kraj

Samosběr v kraji v současné době neprobíhá.

Vysočina

Zahradnictví Samšín

Samosběry borůvek a ostružin stále probíhají také na Borůvkové farmě Samšín na Pelhřimovsku. Je však nutné předem zavolat a domluvit se. Za kilogram bobulí zaplatíte 140 korun. Zájemci, kteří budou chtít už natrhané borůvky, zaplatí od 190 do 200 korun podle množství.

www.zahranidctví-samsin.cz

Jihomoravský kraj

Ani v Jihomoravském kraji si lidé aktuálně nemohou ovoce ani zeleninu sami nasbírat.

Olomoucký kraj

Samosběr zeleniny Vojnice

Od 25. srpna odstartuje samosběr zeleniny na farmě Ladislava Kašpara ve Vojnici na Olomoucku. Lidé si budou moci vybrat z mnoha druhů. K dostání bude například mrkev, petržel, řepa, cibule i dýně. Otevřeno mají kromě pondělí každý den od 9:00 do 18:00. Ceny jsou podobné jako v loňském roce a jsou dostupné na webu.

www.samosberzeleninyolomoucvojnice.cz

Moravskoslezský kraj

Farma Lička

Samosběr nejen ovoce, ale i zeleniny probíhá každý rok také na farmě v Sedlnicích na Novojičínsku. Nasbírat si tam můžete nejrůznější druhy plodin. Je však vhodné si svůj termín předem zarezervovat, aby bylo místo.

Na pobočce v Rychalticích je pak možné natrhat zase ovoce. K dispozici jsou například letní jablka, švestky a mnoho dalšího. Ceny jsou dostupné na webu.

www.farmalicka.cz

Související obsah

Zlínský kraj

Borůvková farma Provodov

Samosběr borůvek probíhá aktuálně na této farmě na Zlínsku. Poslední sběrače majitelé pouští do sadu v 16:30.

www.farmaboruvky.cz

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz