Domácí

Hlubučka propustili z vazby. Dál jej budou stíhat na svobodě

Bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček je zase na svobodě. Muže obviněného v korupční kauze Dozimetr propustili po více než dvou měsících z vazby. Dále bude stíhán na svobodě.

Z vazební věznice v Litoměřicích odešel Hlubuček v úterý v podvečer. Za bývalého náměstka pražského primátora měl někdo složit kauci. Dále bude stíhán na svobodě. Na dotazy po opuštění vazby odmítl reagovat. Řekl pouze stručně: "Bez komentáře." Později dodal: "Přestaňte mě obtěžovat." 

Ve vazbě strávil Hlubuček asi dva a půl měsíce. Obviněný je z účasti na organizované zločinecké skupině i z přijetí úplatku. Do vazby poslal soud jeho i Michala Redla, Pavla Kose a Mateje Augustína kvůli obavám, že by mohli utéct či ovlivňovat svědky.

Související obsah

Proti vazbě už dříve všichni obvinění podali stížnosti. Ty ale pražský městský soud všechny zamítl. Podle informací portálu Seznam Zprávy Augustina propustili z vazby už v pondělí. Podle rozhodnutí totiž pominulo nebezpečí, že bude ovlivňovat nevyslechnuté svědky. 

Hlubuček je stále stíhaný, musel tedy odevzdat cestovní pas. A po propuštění bude pravidelně navštěvovat probačního úředníka.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz