Zajímavosti

Blíží se magický úplněk v Rybách. Emoce budou vyhrocené, kroťte se

Blíží se magický úplněk v Rybách. Emoce budou vyhrocené, kroťte se
Úplněk nastane 10. 9. 2022 Zdroj: Getty Images

Zářijový úplněk nás čeká v sobotu v 11:58. Podle astroložky Hany Černé bude magický, protože znamení Ryb je známé svou citlivostí. Tak se snažte ovládnout své emoce a vyhnout se tak zbytečným konfliktům. Poradila také, jak vyzrát na úplňkovou nespavost.

Zářijový sobotní úplněk, kdy je Měsíc ve znamení Ryb a Slunce ve znamení Panny, bývá označován jako Měsíc sklizně nebo Měsíc ječmene. Kulminovat bude v 11:58, zvýší intuici a přinese hodně emotivní okamžiky, jak pro TN.cz prozradila astroložka Hana Černá

Úplněk přinese jak příznivé, tak negativní emoce. "U lidí se může objevit větší citlivost, až přecitlivělost. Pozor na konflikty, není jich třeba. Měli byste si také dát pozor na impulzivnost, abyste neřekli něco, co nelze vzít zpět. Zesílí se intuice, měli byste jí věnovat pozornost. Také se zvýší představivost a fantazie," nastínila Černá.

​Jde podle ní o období plné emocí, lásky, vyznání, ale bohužel i impulzivnosti. "Půjde ale také o dobu přemýšlení – zda dát přednost rozumu, nebo intuici. Ale doporučuje se zamyslet se nad intuitivními pocity. Je to čas vhodný pro romantické procházky, čas s blízkými, péči o své tělo i léčení," doporučila astroložka.

Související obsah

Po stránce numerologické je úplněk pod číslem sedm. "Sedmička je číslo magické, mystické a tajuplné. Symbolizuje překonávání hmotných pout a omezení, probuzení zájmu o duchovno a otevření cesty k osvícení. Opět jde o zvýšenou intuici, přemýšlivost, vnímavost k vnějším podnětům a přemýšlení o smyslu života," zmínila Černá.

Podle ní půjde v těchto dnech i o sexualitu a pudovost. "Dejte ale pozor na iluze a deprese. Den přeje intelektuální činnosti, studiu, čtení, vynalézání a umělecké tvorbě. Na negativní úrovni může období zářijového úplňku vyvolávat problémy v citové oblasti a pocity osamělosti. Nenechte se tím ovlivnit, po úplňku se vše napraví," doplnila.

Zdraví

Při úplňku jsou nejvíce ovlivněny dolní končetiny, chodidla, ale i lymfatický systém a klouby. "Je třeba je šetřit a dopřát jim péči, kterou tělo lépe přijme. Blahodárně budou na chodidla působit lázně s bylinkami. Pokud budete kvůli úplňku trpět nespavostí, neřešte to alkoholem, mohlo by se to ještě zhoršit. Zkuste raději čaj z kozlíku lékařského," radí Černá. 

Související obsah

​Alkohol podle ní může vlivem úplňku více působit. "Nejen proto bývá v těchto dnech více dopravních nehod. Můžeme se cítit díky úplňku podrážděnější. Zesílí se problémy se spánkem, protože úplněk ovlivní šišinku, což je žláza produkující melatonin potřebný ke spánku," řekla s tím, že se mohou ozvat stará zranění.

Jídelníček

Doba úplňku je vhodná pro držení půstu a detoxikaci. "Můžete si udělat také zeleninový nebo ovocný den. Aspoň vynechte alkohol, bílou mouku a cukr a dodržujte pitný režim. Je to období vhodné k odpočinku a zotavení, ke sledování zdravotního stavu, pro začátek změny stravovacích návyků," popsala Černá. 

Podle ní je v tyto dny vhodná listová a stonková zelenina a místo masa mořské ryby. "Při stresu si dopřejte sacharidy ve formě hroznů, banánů i melounů. Měli byste relaxovat a odreagovat se," uzavírá astroložka.

 V jednu noc letos v červenci ozářil nebe superúplněk. Měsíc byl blízko Zemi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz