Senátní volby 2022

Kandidáti do Senátu za obvod Brno-město řešili státní úspory i ceny energií

V internetovém vysílání TN Live a na webu TN.cz pokračuje série debat, které TV Nova pořádá před senátními volbami. S moderátorkou Bárou Divišovou mluvili tentokrát kandidáti z obvodu 55 Brno město.

Senátní volby se rychle blíží a ve vysílání TN Live už prostor debatám dostali kandidáti do Senátu z několika obvodů. S moderátorkou Bárou Divišovou tak už diskutovali kandidáti z obvodů Plzeň-město, Praha 6, Praha 10, Praha 11 či Jihlava. V posledním díle předvolebních debat měli možnost své názory vyjádřit kandidáti z obvodu Brno-město.

V pondělí byli hosty TN Live Radomír Pavlíček (STAN), Bohumil Smutný (KSČM), Petra Rédová Fajmonová (Právo Respekt Odbornost), Bořek Semrád (ANO), Tomáš Kotas (za SPD) a Pavel Trčala (MZH).

Související obsah

Na kandidáta Pavlíčka čekala otázka o nedávné rezignaci místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jany Mračkové Vildumetzové (ANO). "Myslím si, že to je určitě dobře, protože jestli máme mít jeden metr pro všechny, pak její krok byl rozhodně správný," řekl Pavlíček.

Kandidáti také sdělili svůj názor na tvrzení ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL), podle nějž nebude po pondělní schůzi vlády potřeba demonstrovat za zastropování cen energií.

K tomuto tvrzení se vyjádřil kandidát za KSČM Bohumil Smutný. "Považuji za velmi nehorázné, když si někdo dovolí občany, kteří mají obavy, urážet tím, že je spojuje s nějakým proruským směřováním," řekl Smutný.

Proti vládě se postavila i Petra Rédová Fajmonová. "Vláda pouze vyhazuje peníze z kasy. Jde například o nesmyslné vakcíny firmy Pfizer, za které platíme miliardu měsíčně a pan Válek (TOP 09) nedávno přiznal, že platíme 14 miliard za zničení těchto vakcín, což jsou další vyhozené peníze," řekla Rédová Fajmonová.

Související obsah

V tom, že vláda vydává více peněz, než musí, souhlasil i Bořek Semrád. "Vláda pravděpodobně, ale plýtvá asi každá vláda. My se snažíme snížit zadlužení České republiky. Když se podíváme, že celounijní průměr je někde okolo 94 procent HDP, zatímco Česko má přibližně 40 procent, tak vůbec nechápu, o čem mluví vláda," sdělil Semrád.

S radikálním názorem přišel Tomáš Kotas. "Myslím si, že Senát je pro naši malou republiku i její občany příliš velký luxus. Výdaje na Senát by se měly vložit do něčeho jiného, co našim občanům pomůže více," domníval se Kotas.

Pro zrušení jiné instituce byl Pavel Trčala. "Plánoval bych okamžitě zrušit kraje a zformovat zemské uspořádání do podoby Morava, Slezsko a Čechy. Bylo by to levnější a byla by to obrovská úspora," argumentoval Trčala.

Na sestřih z debaty se můžete podívat v reportáži z Televizních novin:

TN.cz

Senátní volby 2022

Volby do Senátu Parlamentu České republiky se uskuteční 23. a 24. září 2022, první kolo proběhne společně s komunálními volbami.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz