Domácí

Výstraha: Česko zasáhnou silné bouřky, přívalové deště a kroupy

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před silnými bouřkami, které od středečního odpoledne zasáhnou západní polovinu České republiky.

Předpovědi meteorologů tentokrát vyšly, do Česka dorazil ve středu déšť. Počasí se však ještě zhorší. Odpoledne se budou tvořit bouřky, hrozí i krupobití. "Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek s nárazy větru kolem 20 m/s (70 km/h), v menší míře s přívalovými srážkami nebo i malými kroupami," varuje ČHMÚ.

Podle meteorologů mohou nárazy větru lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také menší kroupy a blesky. "Je třeba dbát na bezpečnost, a to zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně," doplnili meteorologové.

Související obsah

Výstraha platí od středečních 17:00 do čtvrtka 2:00 pro Středočeský kraj (Dobříš, Hořovice, Příbram, Sedlčany, Votice), Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Kraj Vysočina (Humpolec, Jihlava, Moravské Budějovice, Pacov, Pelhřimov, Telč).

​Jestli do Česka dorazí babí léto, si přečtěte v této předpovědi.

Podívejte se na předpověď počasí:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz