Zajímavosti

Pozor na uhlí z Polska. Žena si koupila nabarvené kamení, vše odhalil déšť

Pozor na uhlí z Polska. Žena si koupila nabarvené kamení, vše odhalil déšť
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Polsko sužuje nedostatek uhlí, o které je v zemi velký zájem. To nahrává podvodníkům nedaleko hranic s Českou republikou. Například ve Slezsku jeden podvedený místo uhlí koupil nabarvené kameny.

Nedostatek uhlí, vyšší ceny a omezení počtu tun uhlí na osobu žene Poláky do České republiky, kde surovinu potřebnou k vytápění svých obydlí nakupují. Prodejny nedaleko polských hranic tak trpí nedostatkem, jak jsme psali zde.

Krize se v Polsku rozhodli využít i podvodníci. Ti řádí i v blízkém Slezsku, kde jednomu z podvedených prodali podle webu Polsat News nabarvené kamení. To mu vyložili před domem jako klasické uhlí. Problém nastal ve chvíli, kdy dorazil déšť, jenž z kamení barvu smyl.

Další podvedený pak zaplatil společnosti peníze za uhlí, které nedodala. Navíc s ním přestala komunikovat. Ještě hůř dopadla 32letá okradená. Té se nabídka levného uhlí tak zalíbila, že ji doporučila i svým přátelům. Po vyplacení části peněz za dodávku však i tito podvodníci přestali komunikovat.

Související obsah

"Nemá cenu věřit každému inzerátu na populárních prodejních stránkách zveřejněných na internetu. Lidé, kteří takové nabídky zveřejňují, tak často činí pouze za účelem rychlého zisku. Pokud se jim podaří někoho okrást, jednoduše přeruší kontakt," varovali polští policisté.

Cena jedné tuny hnědého uhlí typu kostka je v jedné z českých prodejen 5 240 korun. V Polsku nedaleko českých hranic se pak cena stejného typu pohybuje na 1 720 zlotých (necelých devět tisíc korun). Kromě vyšší ceny je problém, že u našich sousedů není dostupné.

Řada Čechů se kvůli zdražování vrací k topení uhlím:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz