Zahraničí

Obří skandál na rybářské soutěži. Závodníky nachytali při důmyslném podvodu

Obří skandál na rybářské soutěži. Závodníky nachytali při důmyslném podvodu
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Policie v americkém Ohiu vyšetřuje kuriózní případ. Podvodníci se pokusili vyhrát rybářskou soutěž velmi neobvyklým způsobem. Přilákala je vysoká finanční odměna.

Tradiční rybářská soutěž v americkém Clevelandu ve státě Ohio na sebe upoutala pozornost i takových diváků, které rybaření běžně nezajímá. Odměna 30 tisíc dolarů totiž přilákala dva podvodníky.

V soutěži o nejtěžší úlovek se rozhodli, že první místo bude jejich. Přípravu proto nepodcenili a do svých úlovků vložili závaží. Zkušený porotce Jason Fischer ale jejich lest odhalil.

Váha ryb připadala porotci podezřelá. Ryby se při prvním kontaktu zdály těžší, než je pro jejich velikost typické, uvedl Fischer pro americký deník The Washington Post. Při bližším zkoumání objevil několik závaží, kterými byly ryby vycpány.

Související obsah

Rybáři Jacob Runyan a Chase Cominsky byli okamžitě diskvalifikováni. Kuriózní případ ale otřásl americkou rybářskou společností. Nešlo totiž o první soutěž, kterou tato dvojice vyhrála.

Případu se ujala tamní policie. "Beru všechny zločiny vážně, včetně pokusu o podvod na rybářské soutěži," řekl deníku The Guardian prokurátor Michael O'Malley. Vyšetřování stále probíhá.

Rybáři vylovili z Dunaje obrovského sumce. Měřil téměř dva a půl metru (06/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz