Prezidentské volby 2023

V anketě TN.cz o volbě prezidenta hlasovalo osm tisíc lidí. Vítěz jasně vede

V anketě TN.cz o volbě prezidenta hlasovalo osm tisíc lidí. Vítěz jasně vede
Pražský hrad (ilustrační foto) | Zdroj: TN.cz

V předcházejících hodinách mohli čtenáři TN.cz hlasovat v anketě, koho by volili v prvním kole. Za necelých 24 hodin se sešlo téměř osm tisíc hlasů, což je více, než bývá v obvyklém průzkumu volebních preferencí.

Redakce TN.cz vydala v úterý přehled osobností, které potvrdily svou účast v boji o úřad českého prezidenta. Čtenáři také mohli pro tyto osobnosti, a to včetně expremiéra Andreje Babiše (ANO), který je zatím ohledně své případné kandidatury velmi tajemný, hlasovat v anketě.

A právě Andrej Babiš je vítězem hlasování. K 16:04 ve středu získal 2 738 z celkových 7 892 hlasů, což je 34,69 procenta. Na druhém místě se umístil Petr Pavel s 1 954 hlasy (24,76 %) a třetí Danuše Nerudová s 1 298 hlasy (16,45 %).

Mezi první trojicí a dalšími kandidáty zeje poměrně velký rozdíl. Přes 100 hlasů se dostali ještě Jiří Kotáb (5,45 %), Josef Středula (4,78 %), Pavel Fischer (4,32 %), Alena Vitásková (1,96 %) a Marek Hilšer (1,32 %). Anketa není ukončená, pokud jste v ní nehlasovali, můžete tak stále učinit.

Související obsah

Na další výsledky se můžete podívat v obrázku níže:

Výsledky ankety TN.cz k 16 | Zdroj: TN.cz

​Přesný seznam kandidátů zatím úřady nepotvrdily. Konec lhůty pro podání kandidátních listin je 8. listopadu, rozhodnutí o registraci vydává ministerstvo vnitra 25. listopadu, to pak zveřejní na svých stránkách.

Koalice SPOLU v úterý oznámila kandidáty, které podpoří v prezidentských volbách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz