Zahraničí

Drtivá rána pro Putina. Kritizují ho už i jeho nejbližší spolupracovníci

Drtivá rána pro Putina. Kritizují ho už i jeho nejbližší spolupracovníci
Vladimir Putin | Zdroj: TV Nova

Kritika ruského prezidenta Vladimira Putina už zaznívá i od jeho nejbližších. Těm se nelíbí, jak šéf Kremlu vede a řídí průběh invaze na Ukrajinu. Tato informace byla natolik zásadní, že o ní americká rozvědka zpravila amerického prezidenta Joea Bidena.

Vypadá to, že nad Vladimirem Putinem se začínají stahovat černá mračna. Jeden z členů jeho nejužšího kruhu už jej totiž konfrontoval se svými nesouhlasnými názory ohledně toho, jak je vedena válka na Ukrajině.

"Dotyčný si stěžoval Putinovi na 'špatné řízení válečného úsilí a chyby, kterých se dopouštěli ti, co vedli kampaň'," uvedl portál Daily Mail s odvoláním na americkou rozvědku, která měla informace k dispozici.

Související obsah

Jde o první náznak nespokojenosti ruské elity a důkaz, že Putin byl kvůli tomu i konfrontován. Objevily se navíc také první zmínky o tom, že jestli ruská invaze bude i nadále pokračovat neúspěchy, mohly by vypuknout nepokoje přímo uvnitř Kremlu.

Pro Američany se jednalo o natolik zásadní zprávu, že o ní rozvědka informovala v ranním hlášení svého prezidenta Joea Bidena, uvedl portál The Washington Post.

Podle webu není Putinův okruh nejbližších lidí a důvěryhodných pomocníků příliš početný. Skládá se převážně z jeho kolegů z dob, kdy sloužil jako důstojník v KGB.

"Někteří si myslí, že bychom měli jednat jinak. Ale to vše je součástí obvyklého pracovního procesu," vyjádřil se k situaci mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Uznal tedy, že se neshody skutečně už objevily.

Invaze trvá už osmý měsíc. Putin však podle expertů dosud nedosáhl žádného z cílů, které si na začátku stanovil. Naopak se Ukrajincům daří a dobývají postupně zpět svá území. Ruská hlava státu se proto uchýlila k mobilizaci nebo anexi ukrajinského území. Více se dozvíte v tomto článku.

Putin chce ukrást jadernou elektrárnu. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz