Zahraničí

Camilla má zdědit prokletou korunu! Tajuplná legenda nahání strach

Camilla má zdědit prokletou korunu! Tajuplná legenda nahání strach
Manželka krále Karla III. Camilla | Zdroj: Profimedia

Nový britský panovník Karel III. bude korunován v květnu příštího roku. Po jeho boku usedne jeho manželka Camilla, která si má nasadit korunu zdobenou diamantem Koh-i-Noor. K tomu se ale váže děsivá legenda. Diamant je údajně prokletý.

Majestátní korunu zdobí 2 800 diamantů. Nejznámějším z nich je 105karátový Koh-i-Noor. Jen málokdo ale ví, že se k němu váže tajuplná legenda. Tu připomíná deník Nspirement.

​Legenda říká, že kdo vlastní Koh-i-Noor, bude vlastnit i svět. Po staletí tak králové o vlastnictví diamantu bojovali, a dokonce i dnes nad otázkou skutečného vlastnictví panují otazníky. Země, které si korunu nárokují, ale možná neví, že legenda má i svá úskalí.

Koruna s legendárním diamantem | Zdroj: Profimedia

Proroctví říká, že ten, kdo vlastní svět, musí poznat i všechna jeho úskalí. Beztrestně jej může nosit pouze Bůh nebo žena. Bývalá britská královna Viktorie si byla prokletí patrně vědoma. Rozhodla totiž, že korunu s tímto diamantem může nosit pouze manželka krále. Tou je aktuálně právě Camilla.

Související obsah

Korunovace je naplánována na 6. května 2023. Podle CNN má být celý obřad modernější, než je zvykem. Událost pravděpodobně proběhne ve skromnějším stylu, hlášeno je i méně hostů a celý obřad bude výrazně kratší. 

Korunovace Alžběty II. se vysílala živě. Kralovala 70 let:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz