Zajímavosti

Velký strach o zdraví Harapese: Odulý obličej a nemotorná chůze

Poslední měsíce mají o tanečníka Vlastimila Harapese přátelé velký strach, držel se totiž v ústraní a do společnosti téměř nezavítal. Po delší době se však objevil na veřejnosti a rozhodl se uctít památku režisérky Marie Poledňákové, na kterou zavzpomínal. Jeho odulý obličej a nemotorná chůze však naznačovaly, že by mohl být nemocný.

Mnohé překvapil fakt, že se Vlastimil Harapes nedostavil na pohřeb své zesnulé bývalé manželky Hany Zagorové a o zdraví baletního mistra se obávali. Deník Blesk už dříve informoval, že na tom tanečník není zdravotně nejlépe a téměř nekomunikuje. Harapes se však zúčastnil pohřbu režisérky komedie S tebou mě baví svět Marie Poledňákové, se kterou si byl blízký.

Během smutečního projevu bylo na první pohled vidět, že má talentovaný tanečník oteklý obličej, který může naznačovat zdravotní potíže. Když se umělec po svých slovech vracel na místo, raději se po cestě ze schůdků přidržel o vedlejší zídku, pohyboval se totiž s mírnými obtížemi.

Související obsah

"Dámy a pánové, slyšeli jsme tu krásnou řeč. Já nevím, co bych k tomu dodal, můžu jen přidat osobní vzpomínku na paní režisérku Poledňákovou. Přišla za mnou do Národního divadla a požádala mě, jestli bych se nestal baletním poradcem pro film Jak vytrhnout velrybě stoličku, že tam bude baletní prostředí," začal svou smuteční řeč Harapes.

"Tak jsem samozřejmě řekl, že ano a že rád pomůžu. Několikrát jsme se tedy sešli a už si tykali. Najednou Marie přišla s nápadem a řekla: 'Co bys komu radil, zahraj si to sám,' takže jsem poprvé zažil, že bez kamerových zkoušek jsem byl obsazen do role," podělil se na pohřbu tanečník o veselou historku.

Související obsah

"Jednou jsem však řekl: 'Marie, ty jsi mi dala... Ten maniak ve filmu říká, že není družný a nemá rád psy, ale já jsem družný a mám rád psy,' a tak mě tato generace dětí nenáviděla až do dneška. Takže takhle to skončilo, ale bylo to prima," zavzpomínal na režisérku baletní mistr a na závěr si propůjčil slova Williama Shakespeara a rozloučil se tak se smutečními hosty.

Po něm na talentovanou režisérku a scenáristku zavzpomínal i herec Pavel Nový a dojal všechny přítomné. Na obřadu se objevili i další nezapomenutelní čeští herci jako Jiří Bartoška, Eva Holubová a Nela Boudová.

Podívejte se na dojemné video o nedožitých 76. narozeninách zpěvačky Hany Zagorové:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz