Domácí

Nemocná exministryně poslala vzkaz z nemocnice. Dostala krásná přání

Nemocná exministryně poslala vzkaz z nemocnice. Dostala krásná přání
Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL) | Zdroj: TV Nova

Bývalá ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL), která se rozhodla rezignovat na tento post ze zdravotních důvodů, poslala vzkaz z nemocnice. Poděkovala při té příležitosti lékařům a sestřičkám. Politici jí zatím posílají přání brzkého uzdravení.

"Milí přátelé, děkuji za podporu i posílanou energii. Jsem ve skvělé péči lékařů a sestřiček FN Olomouc – mají můj velký obdiv. Na foto ještě trochu nervozita, dnes už lépe," vzkázala ve středu bývalá ministryně a senátorka na facebooku.

V komentářích se v reakci na status ženy, která ze zdravotních důvodů musela skončit s politikou, sešla hromada komentářů. Politici i další lidé jí poslali krásná přání.

"Aničko, myslím na tebe a držím palce," vzkázal například ministr kultury Martin Baxa (ODS). "Anno, přeji Ti hodně sil a brzké uzdravení," napsal senátor Tomáš Czernin (TOP 09). Přání zaslal i stranický kolega bývalé ministryně, europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). "Drž se, Aničko," popřál.

Související obsah

Konec ve vládě oznámila Hubáčková na začátku října. Od 1. listopadu vede ministerstvo životního prostředí její stranický šéf Marian Jurečka (KDU-ČSL). Na místo má nastoupit Petr Hladík (KDU-ČSL). Ten se ale stále nesetkal s prezidentem Milošem Zemanem, který by jej měl jmenovat.

Jmenování zkomplikovala policejní razie v Brně v souvislosti s kauzou zmanipulovaných privatizací městských bytů a domů. Hladík i vedení lidovců trvají na tom, že se ničeho trestného nedopustil. Není obviněný a policii podal vysvětlení. Kriminalisté mu prohledali kancelář.

Ministryně Hubáčková rezignovala ze zdravotních důvodů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz