Domácí

V domě na Karlovarsku se propadla podlaha. V sutinách byla zraněná žena

V domě na Karlovarsku se propadla podlaha. V sutinách byla zraněná žena
Propadlá podlaha v Bečově | Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Profesionální i dobrovolní hasiči z Karlovarského kraje museli v sobotu odpoledne zasahovat u neobvyklého případu. V Bečově nad Teplou se totiž v přízemí penzionu propadla podlaha. Ze sutin museli hasiči vytahovat zraněnou 59letou ženu.

Do Bečova nad Teplou se hasiči vydali pár minut po 16. hodině. "Na místo byly okamžitě vyslány jednotky hasičů z prvního stupně poplachu a zároveň předurčené jednotky pro stabilizaci zřícených budov s potřebnými technickými prostředky," oznámil mluvčí hasičů Martin Kasal.

Podlaha se v přízemí domu propadla do sklepních prostorů. V sutinách zůstala zraněná žena, ostatní stihli utéct ještě před příjezdem hasičů. "Zraněnou osobu hasiči na nosítkách vynesli z objektu a předali do péče záchranné služby," sdělil Kasal.

"Po vyproštění si záchranáři převzali ženu narozenou v roce 1963 a převezli ji do karlovarské nemocnice se středně těžkými zraněními," potvrdil mluvčí záchranářů Radek Hes. "Na místo měla přiletět i letecká záchranná služba z Plzně, kvůli počasí ale nemohla vzlétnout," dodal.

Související obsah

Následně prohledávali přízemí i zbytek budovy, nikdo jiný už tam ale nebyl. Potvrdili to i lidé, kteří v domě byli. Velitel zásahu pro jistotu stejně poslal na místo dva kynology se speciálně vycvičenými psy pro vyhledávání v sutinách. Ani ti už ale nikoho dalšího nenašli.

"Pro kontrolu domu byl na místo povolán statik, ten určil, že není potřeba akutně stabilizovat vnitřní prostory objektu a kromě části domu, kde došlo k propadu, je možné ostatní části běžně používat," uvedl Kasal. 

V Praze se v září propadl náklaďák do chodníku:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz