Domácí

Muž pokácel 10 vysokých stromů. Vyšetřuje ho za to policie

Přes deset vysokých olší nechal pokácet muž v Hradci Králové. Stromy nebyly na jeho pozemku a ke kácení neměl ani žádné povolení. Kriminální policie zatím vyšetřuje případ jako poškození cizí věci.

Jedenáct vysokých olší v Hradci Králové se před několika dny rozhodl pokácet jeden z tamních obyvatel. Stromy rostoucí na městském pozemku byly podle něj nebezpečné.

Olše, z nichž některé byly i více než 15 metrů vysoké, šly k zemi. Po zásahu "dřevorubce" tam zůstaly i metr vysoké pařezy. Část kmenů, které dostal od královéhradeckého přítele slíbené za náročnou práci, si drvoštěp ještě nestihl odvézt.

Související obsah

Případ začali vyšetřovat královéhradečtí strážníci, vzápětí ale vše předali policistům, protože bylo jasné, že škoda, kterou oba muži způsobili, přesáhne 10 000 korun, a tím pádem už je to trestný čin. Policisté také zjistili, že muž, který o kácení sám o své vůli rozhodl, k tomu neměl žádná povolení. Zničil navíc část parku, který neleží na jeho pozemku.

"Vyšetřujeme to pro podezření z poškození cizí věci, v případě uznání viny pachateli hrozí roční vězení," sdělila k případu mluvčí královéhradecké policie Iva Kormošová. Kriminalisté přitom zvažují, zda případ neřešit i jako krádež. Několik kubíků olšového dřeva už totiž z místa zmizelo.

Policie také stále vyšetřuje smrt 3 lidí po pád stromu v Krkonoších. Čekají na zásadní důkaz:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz