APLIKACE TN.CZ
Domácí

Odstupte, vyzval Okamura Babiše. Chce prosadit svého kandidáta

Odstupte, vyzval Okamura Babiše. Chce prosadit svého kandidáta
Tomio Okamura | Zdroj: TV Nova

Šéf SPD chce, aby Andrej Babiš (ANO) odstoupil z prezidentského klání. Podle Tomia Okamury by měl expremiér uvolnit místo kandidátovi hnutí SPD Jaroslavu Baštovi. Dle Okamury je odstoupení Babiše jediný způsob, jak se může prezidentem stát opoziční kandidát.

Tomio Okamura vyzývá Andreje Babiše, aby odstoupil z prezidentských voleb. Podle něj je pro většinu voličů nepřijatelný a šanci by měl dát kandidátovi SPD Jaroslavu Baštovi. V případě odstoupení by měl Babiš podpořit právě Baštu, řekl Bašta TN.cz.

"Cílem SPD je, abychom ukončili působení škodlivé vlády Petra Fialy. Jaroslav Bašta jako jediný z kandidátů řekl, že v případě zvolení by odvolal v souladu s článkem 62 Ústavy premiéra, a tím i vládu Petra Fialy," sdělil Okamura.

Bašta má navíc podle něj velkou šanci na zvolení ve druhém kole, a to právě v případě, že se jej Babiš neúčastní a podpoří Baštu. "Když se podíváme na šance kandidátů ve druhém kole, tak je z toho zcela zřejmé, že Andrej Babiš ve druhém kole nemá šanci. Protože podle všech dostupných průzkumů je pro téměř 70 % občanů Andrej Babiš absolutně nepřijatelným kandidátem," dodal Okamura.

Související obsah

Stojí si za tím, že do druhého kola musí postoupit takový opoziční kandidát, který má šanci na vítězství. Dle interních průzkumů SPD by v případě, že by Bašta stanul ve druhém kole proti Petru Pavlovi, mírně nadpoloviční většina voličů pětikoalice raději nešla k volbám. "Menšina voličů by pak v uvozovkách se zatnutými zuby byla ochotna podpořit Jaroslava Baštu," uvedl předseda hnutí SPD.

Jeden z devíti kandidátů je poslanec a signatář Charty 77 Jaroslav Bašta:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz