Počasí

Na silnicích a chodnících hrozí nebezpečí! Meteorologové varují před ledovkou

Meteorologové varují před ledovkou v noci ze čtvrtka na pátek. Na pozoru by se měli mít především starší lidé a řidiči. Výstraha platí pro Čechy a severozápad Moravy.

V Čechách a na severozápadě Moravy se v noci ze čtvrtka na pátek bude tvořit ledovka. Podle Českého hydrometeorologického ústavu jsou vznikem ledových ploch ohroženy Karlovarský, Plzeňský, Ústecký, Liberecký, Jihočeský, Královéhradecký a Pardubický kraj.

Ledovka může vznikat také v kraji Vysočina a na severozápadě Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Výstraha platí od čtvrteční osmé hodiny večerní do páteční deváté hodiny ranní.

Související obsah

"Mimořádně jsme s ohledem na lokálně slabší mrznoucí mrholení vydali výstrahu před ledovkou. Situace je velmi zapeklitá a nikoli typicky ledovková. Například není žádná teplejší vrstva ve vyšších vrstvách atmosféry," informovali meteorologové na twitteru.

Výstraha náledí
Výstraha náledí | Zdroj: ČHMÚ

​Lidé by si měli dát pozor na uklouznutí. Hrozí také komplikace v dopravě. "Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Počítat s prodloužením doby jízdy," varovala mluvčí ústavu.

Česko trápí ledovka. Desítky lidí po pádech skončilo v nemocnici:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

K tématu Počasí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz