Prezidentské volby 2023

Babiš uznal porážku a popřál Pavlovi. Rýpnul si do vládních stran

Poslanec Andrej Babiš (ANO) poblahopřál svému protikandidátovi Petru Pavlovi k vítězství ve volbách. Uznal porážku a Pavlovi popřál, aby se stal prezidentem všech občanů. Počet svých hlasů pokládá za famózní, podotkl, že je vyšší než zisk koalic SPOLU a PirSTAN v parlamentních volbách.

"Gratuluji panu Pavlovi k vítězství, uznávám porážku a gratuluji mu, že se stane příštím prezidentem České republiky," řekl Andrej Babiš na tiskové konferenci.

Babiš zůstává poslancem a předsedou hnutí ANO.

Pavlovi popřál, aby se stal prezidentem všech občanů. "Aby vnímal jejich problémy a bojoval za zájmy České republiky," dodal.

Související obsah

"Chtěl bych strašně moc poděkovat našim voličům, dosáhli jsme famózního výsledku. Dva miliony a 378 tisíc je víc než výsledek SPOLU a PirSTANU v parlamentních volbách. Strašně moc děkuji za vaši podporu," pokračoval.

Babiš vyzval své voliče, aby přijali, že prohrál. "Chci poprosit všechny voliče, aby přišli ve sněmovních volbách a dali nám dva miliony 382 tisíc hlasů. Protože hnutí ANO je tady jediné, které pomáhá lidem, bojuje za zájmy lidí a myslím si, že pro hnutí je to nová motivace," prohlásil.

Prohru označil za pozitivní zprávu pro jeho rodinu. Odpůrcům poradil, aby zkusili přestat "vstávat s nenávistí k Babišovi a večer s ní usínat".

TN.cz

K tématu Prezidentské volby 2023

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz