Zahraničí

Rusové našli druhou z bomb, které si shodili na vlastní město. Nařídili evakuaci

Rusko evakuovalo město, které si samo zasáhlo bombami
Kráter po dopadu bomby v Belgorodu | Zdroj: Profimedia

Druhou z bomb, které shodil ruský bombardér na ruské město Belgorod u hranic s Ukrajinou, se podařilo najít až po více než dni, kdy ležela pohřbená v zemi. Úřady kvůli ní následně nařídily evakuaci 3 000 lidí.

Další bomba vyděsila občany Belgorodu na západě Ruska, nedaleko hranic s Ukrajinou. Po výbuchu, který ve čtvrtek v noci způsobila první z bomb shozených letounem ruského letectva, zůstala v zemi zarytá ještě druhá, nevybuchlá puma.

Podle ruské státní agentury TASS si nález půltunové bomby vyžádal evakuaci asi 3 000 obyvatel přilehlých 17 bytových domů. K vykopání druhé bomby došlo až více než den po jejím dopadu do obydlené oblasti. Tentokrát se ale celý incident obešel bez zranění.

Podle fotografií z místa se jedná o 500kg bombu FAB-500-M62 obsahující asi 300 kg výbušniny. Po dopadu se obě bomby zaryly několik metrů pod zem. Jen jedna z nich ale explodovala.

Související obsah

​Obě bomby shodil téměř do centra města ruský stíhací bombardér Su-34. Podle ruského ministerstva obrany šlo o "nouzové odhození" munice. Výbuch první z bomb zranil podle ruských zdrojů dvě ženy a poškodil několik bytů.

Ruský bombardér shodil bomby na ruské město Bělgorod:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz