Domácí

Pád stromu na Chrudimsku si vyžádal dvě oběti. Mohlo jít o zabití z nedbalosti

Padající strom připravil o život staršího muže na Chrudimsku. O život přišla také žena, která místem procházela spolu s ním. Podle policie mohlo jít o zabití z nedbalosti.

Na cyklistu a ženu procházející po cestě u Chrasti na Chrudimsku spadl strom. Ani jeden z nich bohužel nepřežil. "Ve 14 hodin a 50 minut jsme dostali oznámení o tom, že došlo k pádu stromu na dva lidi v lesním úseku mezi Chacholicemi a Skálou," sdělila ve středu k případu policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

"Muž ročník 1948 svým zraněním bohužel na místě podlehl. Žena ročník 1959 byla na místě oživována záchranáři a letecky transportována do Fakultní nemocnice v Hradci Králové," dodala Muzikantová.

I ona ale bohužel svým zraněním podlehla. "Bohužel došlo i k úmrtí 64leté ženy. Byla nařízená soudní pitva. Chrudimští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti," informovala Muzikantová redakci TN.cz ve čtvrtek.

Související obsah

Kromě obou lidí museli záchranáři na místě řešit také psy, které venčila smrtelně zraněná žena. "Spolu se zraněnými bylo na místě pět psů, z toho jeden se zaběhl. Řešena byla tedy i odchytová služba," dodala k zásahu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Mladého muže zasáhl padající strom, přiletěl pro něj vrtulník (6/2021):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz