Zahraničí

Ostuda celého Jadranu konečně zmizí! Demolice začala oslavou

Nejznámější nelegální stavba v Chorvatsku se bourá. Na místo k zátoce Vruja dorazila policie i aktivisté, kteří o srovnání nelegálních budov se zemí dlouho usilovali. Otevřeli si i slavnostní šampaňské.

V chorvatské zátoce Vruja na hranici mezi Omišskou a Makarskou riviérou začala demolice sedmi nelegálně postavených betonových budov. Jak oznámil server Dnevnik, nechal je v posledních letech vystavět podnikatel Stipe Latković.

Na demolici už od rána dohlíží policie. Na místo dorazilo i mnoho aktivistů, kteří o zbourání objektů usilovali už dva roky. Nevyhovovala jim hlavně devastace přírody, kterou nelegální betonová výstavba způsobovala.

Související obsah

​Zahájení demolice tak uvítali podle deníku Danas ve velkém. Na místě si otevřeli šampaňské, přinesli květiny, a dokonce zpívali písně. Nechyběly ani hudební nástroje, balónky a konfety.

O demolici bylo rozhodnuto už v březnu, kdy začalo probíhat výběrové řízení. Očekává se, že demoliční práce budou stát asi 280 tisíc eur, tedy více než šest a půl milionu korun.  

Zátoka Vruja se každoročně stává oblíbenou turistickou destinací. Pláže u pobřeží obklopuje několik apartmánů.

Benátky a Chorvatsko chtějí méně turistů, Belgie je vítá s otevřenou náručí (5/2023):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz