Domácí

Řidič se opíral o auto, policista jedoucí do práce mu zachránil život

Policista z Liberce si cestou do práce všiml muže, který se na silnici mezi Chrastavou a Libercem opíral o vůz. Později se ukázalo, že měl silné vnitřní krvácení, protože mu praskly žíly v jícnu. Podle lékařů ho od smrti dělil jen kousek. Policistu zachránce odměnil krajský policejní ředitel.

Panu Blaškovanovi se za volantem jeho auta udělalo zle. Proto zastavil, opřel se o vůz, pomalu začal ztrácet vědomí a čekal na pomoc. Pamatuje si jen to, že ho minulo asi deset aut a zastavil u něj až policista, který jel kolem do práce.

"Zeptal se, co mi je. Já říkám, že nevím, já se nemůžu ani pohnout. 'Já vám zavolám záchranku.' Kdyby ten člověk nezastavil, tak tam umřu na místě, protože jsem měl silné krvácení, což jsem vůbec netušil. Dostal jsem sedm krevních konzerv," popsal pan Blaškovan.

Praskla mu žíla v jícnu. "Pacient byl ohrožen na životě. Při našem příjezdu proběhlo základní ošetření a byl převezen do liberecké nemocnice," řekl mluvčí záchranky Michael Georgiev.

Související obsah

"Fofr, co jsem viděl v tom špitále, znám jenom z filmu. Tam se kolem mě točilo aspoň 20 lidí. Ale to byl rachot. Já si toho moc nepamatuji," pokračoval zachráněný řidič.

"První ataka krvácení má přes veškerou péči v dnešní době mortalitu kolem 15 až 20 procent, přičemž dvě třetiny nemocných zemřou během prvních 24 hodin," uvedl primář gastroenterologie liberecké nemocnice Karel Dvořák.

Související obsah

Pan Blaškovan už je z nemocnice konečně doma. Svému zachránci stihl krátce telefonicky poděkovat, rád by se s ním setkal i osobně.

Policista se postaral i o vůz pana Blaškovana, který dopravil jeho příbuzným. Na kameru o svém činu hovořit nechtěl. Prý je to samozřejmost. Vedení policie se o jeho činu dozvědělo až z děkovného dopisu od pacienta.

"V podstatě mu tím zachránil život. On byl skutečně tak skromný, že jsme o tom vůbec nevěděli. Už jsme to s ním řešili, dostal věcný dar s tím, že si velice vážíme toho, jak k té věci přistoupil," sdělil ředitel liberecké policie Libor Špráchal.

drz, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz