Počasí

Všechno je jinak. Meteorologové změnili předpověď na začátek podzimu

Podzim
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Podzim se měl do Česka už koncem tohoto týdne přihnat se vším všudy. Předpověď ale meteorologům nevyšla, léto se ještě nevzdává a o víkendu i po něm se budou teploty stále šplhat k 27 stupňům Celsia.

Meteorologický podzim sice začal už 1. září, letní počasí ale v Česku ještě několik dní vydrží. Podle původní předpovědi se mělo tento týden ochladit, všechno je ale nakonec jinak.

Ve čtvrtek bude místy pršet, teploty se budou pohybovat mezi 19 a 13 stupni. Pátek už měl být na lehčí bundu, můžete ji však nechat ve skříni. Teploměry ukáží 20 až 24 stupňů.

Související obsah

Výletům bude přát i víkendové počasí. "V sobotu ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 12 až 8 stupňů. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 stupňů," předpovídá Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V neděli jasno nebo polojasno, teploty se vyšplhají k 26 stupňům. "Slabý proměnlivý, během dne na východní polovině území mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 5 metrů za sekundu," upřesnili meteorologové.

Babí léto se neodporoučí ani příští týden. Výhled na pondělí až středu počítá s 20 až 25 stupni, zpočátku místy až 27 stupni.

Původní verze textu obsahovala nepřesnosti v předpovědi pro čtvrtek. Za chybu se omlouváme.

Vysoké teploty vylákaly lidi k vodě:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz