Domácí

Inspekce odhalila v kuřecím salmonelu. Lidé ho mohou mít doma v mrazáku

Salmonela
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Státní zemědělská a potravinářská inspekce varuje před nebezpečnou potravinou. V chlazeném kuřecím prsním řízku totiž objevila bakterii salmonely. Maso pochází z Ukrajiny a bylo zpracováno na Slovensku.

Odborníci varují před konzumací kuřecího prsního řízku šarže 23313202. Po odebrání vzorku v provozovně Penny Marketu v Olomouci totiž v mase odhalili salmonelu. Bakterie Salmonella Infantis, kterou maso obsahuje, způsobuje onemocnění salmonelóza.

Kontaminované kuřecí maso
Kuřecí maso z kontaminované šarže | Zdroj: SZPI

​Podle Státní zemědělské a potravinářské inspekce pochází maso z Ukrajiny. Z té se přesunulo ke zpracování na Slovensko a k výrobci WE Trade s.r.o. Odtud se maso zřejmě dostalo až na pulty českých obchodů.

Související obsah

​Výrobek s nebezpečnou bakterií byl označen údajem "Spotřebuje do 11. 8. 2023". Měl by tak být již stažen z prodeje. "SZPI však důrazně doporučuje všem spotřebitelům, kteří by mohli mít výrobek doma v zamrazeném stavu, aby jej nekonzumovali," upozornil mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva. Případné zmrazení masa totiž nemá na bakterii prakticky žádný vliv.

Louny v kontrole potravin pohořely. Štáb TV Nova odhalil zkažené maso i zeleninu:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz