Zpravodajství

Komunisté oslavili Gottwaldovo výročí

Komunisté oslavili Gottwaldovo výročí

Praha - Stovka komunistů dnes vzpomínala na kontroverzního vůdce Klementa Gottwalda. Při příležitosti 110 let od jeho narození se sešli u jeho hrobu a uctili jej pokládáním věnců za zpěvu internacionály.

Zdroj: TV Nova

"Nezapomínáme," napsali pražští komunisté zlatým písmem na červenou stuhu, kterou spolu s kyticí rudých karafiátů položili na jeho hrob na Olšanských hřbitovech v Praze. Zdeněk Levý, předseda Ústřední rozhodčí komise Zdeněk Levý v projevu řekl, že únorový komunistický převrat byl "vzorem demokratického řešení tehdejší krize".

Podle Levého se právě Gottwald spolu s prezidentem Edvardem Benešem nejvíce zasadil o obnovení poválečného Československa. Jak? Tím, že organizoval z Moskvy odboj a formování československého armádního sboru. Oslovení účastníci shromáždění na Gottwaldovi ocenili to, že bojoval za práva pracujících lidí. "Věnoval tomu celý svůj život," řekl novinářům jeden z mužů důchodového věku.

K tomu, že má Gottwald na svědomí tisíce lidských životů, kdy byly lidé popravováni za své politické názory a přesvědčení ale poněkud nervózně dodal: "Copak se dneska nepopravuje? Ano, chyby byly. Proti tomu, co se děje dneska, to se nedá vůbec přirovnat." "Byl to vynikající člověk," tvrdil jiný starý muž, který o sobě tvrdil, že byl pět let vězněn v koncentračním táboře. "Staral se o ty drobné lidi, o ty, kteří se živili prací a ne podvodem a zlodějnou jako dneska," pokračoval.  Závěr akce provázel konflikt. A to když se fotografové a kamery snažily zaznamenat zúčastněné za zpěvu internacionály.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz