Zpravodajství

Policie ukončila koncert extremistů

Policie ukončila koncert extremistů
Zdroj: TV Nova

Policie v noci na dnešek zasáhla proti koncertu sto dvaceti pravicových extrémistů v Českých Budějovicích. Zatímco jejich pochod ulicemi města byl bez větších problémů, na večerním koncertě už bylo všechno jinak. Policisté zakročili poté, co zjistili, že se ze sálu ozývají závadné texty.

Asi třicet minut po půlnoci vtrhla do sálu jedné restaurace zásahová jednotka a předčasně koncert ukončila. Důvodem byl text kapely Impérium. Členy skupiny a organizátory policie na místě zatkla. Bylo předvedeno celkem 7 osob, které byly předány k trestnímu stíhání. 

Ostatní účastníci se po výzvě policie rozešli. Konflikt nastal, až když jeden z fanoušků kapely, napadl policistu v civilu. Střetu se ale nevyhnul ani Ondřej Cakl, člen sdružení Tolerance a občanská společnost, který akci sledoval. Někteří účastníci ho vulgárně napadali. Nelíbilo se jim, že jejich odchod natáčí.

Podle neoficiálních informací byla dnešní noc první po třech letech, kdy policie koncert extrémistů ukončila razantním způsobem. Sedm předvedených osob je teď podezřelých z podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. Pokud se jejich vina prokáže, hrozí jim až dva roky za mřížemi.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz