Zpravodajství

Policie ukončila koncert extremistů

Policie ukončila koncert extremistů
Zdroj: TV Nova

Policie v noci na dnešek zasáhla proti koncertu sto dvaceti pravicových extrémistů v Českých Budějovicích. Zatímco jejich pochod ulicemi města byl bez větších problémů, na večerním koncertě už bylo všechno jinak. Policisté zakročili poté, co zjistili, že se ze sálu ozývají závadné texty.

Asi třicet minut po půlnoci vtrhla do sálu jedné restaurace zásahová jednotka a předčasně koncert ukončila. Důvodem byl text kapely Impérium. Členy skupiny a organizátory policie na místě zatkla. Bylo předvedeno celkem 7 osob, které byly předány k trestnímu stíhání. 

Ostatní účastníci se po výzvě policie rozešli. Konflikt nastal, až když jeden z fanoušků kapely, napadl policistu v civilu. Střetu se ale nevyhnul ani Ondřej Cakl, člen sdružení Tolerance a občanská společnost, který akci sledoval. Někteří účastníci ho vulgárně napadali. Nelíbilo se jim, že jejich odchod natáčí.

Podle neoficiálních informací byla dnešní noc první po třech letech, kdy policie koncert extrémistů ukončila razantním způsobem. Sedm předvedených osob je teď podezřelých z podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. Pokud se jejich vina prokáže, hrozí jim až dva roky za mřížemi.

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz