Zpravodajství

Kamery sledují naháče v bazénu

Kamery sledují naháče v bazénu
Zdroj: TV Nova

Vedení městských lázní v Chomutově zavedlo zvláštní opatření, které má zabránit vykrádání skříněk v pánských šatnách. Nainstalovalo do nich průmyslové kamery. To ovšem vzbudilo velký rozruch mezi návštěvníky bazénu. Právníci označují takový krok za jasně protiprávní. Lázně se ale brání tím, že záznam slouží pouze policii a navíc - lidé si prý k převlékání mohou vybrat i boxy, kde kamery nejsou.

Trochu jako dům velkého Bratra teď vypadají pánské šatny v chomutovském bazénu. V každé uličce jsou dvě kamery, které pozorují prostory u skříněk. Další objektiv snímá záběr celé místnosti. Lázně tak zahájily boj proti zlodějům. Někteří to však označují za porušení soukromí.

 

Vedení bazénu svůj krok obhajuje tím, že se plavci mohou svlékat v těchto boxech, kam kamerový systém nevidí. Taková místa jsou ale v celé šatně pouze tři, skříněk na převlékaní asi 350.

 

Před kamerovým systémem v šatnách navíc plavce varují tyto informační tabulky. Visí u kasy a v každé uličce blízko skříněk.

 

Některým právníkům ale vadí také to, že cedule, které upozorňují na kamerový systém jsou napsané pouze v češtině. Právě proto, by se městské lázně mohly dostat do křížku se zákonem

Podobný problém řešili před časem ve Zlíně. Tam nakonec dali provozovatelé lázní na radu právníků a kamery do šaten raději nenainstalovali.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz