Zpravodajství

V Liberecké zoo sezřali vlci pár čápů

V Liberecké zoo sezřali vlci pár čápů
Zdroj: TV Nova

Citelnou ztrátu hlásí liberecká zoologická zahrada. Dvěma vlkům hřívnatým se podařilo prokousat pletivo do sousedního výběhu a tam zadávit vzácný pár afrických čápů marabu. Vedení zoo si to neumí vysvětlit, tento druh vlků je prý velmi mírný a navíc má raději ovoce než maso.

Vzácní afričtí čápi neměli proti statným šelmám nejmenší šanci na únik. Vlci v nich viděli snadnou kořist a namístě je roztrhali. Pochopitelně nás tato nemilá událost překvapila, protože do té doby nejevili žádné známky agresivity," říkají ošetřovatelé.

Jedinou věcí, která připomíná, že v tomto výběhu bývali čápi marabu je tato hromádka peří. Zaměstnanci ZOO se útoku podivují. Vlci hřívnatí jsou všežravci a prý raději ovoce, než maso.

Zoologické zahradě po vzácných mrchožravých ptácích zůstaly jen tyto fotografie. Pro ZOO je to velká ztráta hlavně chovatelská. Na celém světě se předloni podařilo odchovat v zajetí jen 27 těchto ptáků.

"Měli jsme velkou naději a šanci, že odchováme mláďata," říká vedení zahrady. Oba mrtví marabu byli zároveň jedinými, které ZOO vlastnila. Zda se je pokusí nahradit novými zatím ZOO nerozhodla.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz