Zpravodajství

VIDEO: Policisté v Praze zastřelili násilníka

VIDEO: Policisté v Praze zastřelili násilníka

Na pražském Proseku se dnes odpoledne střílelo. Zemřel přitom asi třicetiletý násilník, který chvíli před tím obtěžoval sedmadvacetiletou ženu, potom zbil obuškem městského strážníka a ukradl mu zbraň. Případ vyšetřuje inspekce ministra vnitra. Podle našich informací byl ale zákrok adekvátní.


Před 15. hodinou neznámý pachatel napadl fyzicky mladou ženu. Vysmekla se mu však, utekla a napadení ohlásila na nejbližší policejní služebně.

Policisté ji vzali s sebou a vyjeli pátrat po pachateli. "Mezitím ten neznámý pachatel měl na Litoměřické ulici konflikt s hlídkou městské policie. Podařilo se mu jednoho z nich odzbrojit, sebral mu pistoli, sebral mu tonfu a došlo k tam dalšímu fyzickému kontaktu," popsal policejní mluvčí Ladislav Bernášek.

Zdroj: TV Nova

Další přivolaná policejní hlídka pachatele zastřelila, uvedl pro TV Nova policejní mluvčí.

Jeden policista je zraněný, pachatel jej napadl policejní tonfou do hlavy, kterou policistům předtím vzal. Pachatel na policisty jednou vystřelil, trefil policejní auto.

Kulky jej zasáhly do břicha

Dva strážníky ve věku 28 a 55 let převezla záchranná služba se středně těžkým zraněním na traumatologické oddělení nemocnice Na Bulovce. Jeden z nich, s ošetřenou ranou na hlavě a v zakrvácené košili, vyšetřovatelům na místě později popisoval, co se stalo.

Policisté vystřelili čtyřikrát, způsobeným zraněním pachatel na místě podlehl, uvedl Bernášek. Dvě kulky pachatele zasáhly do břicha. Případem už se začali zabývat pracovníci inspekce mistra vnitra.

Snahou vystřelit na strážníky a střelbou na policisty naplnil muž skutkovou podstatu trestného činu pokusu o vraždu, uvedla pražská policie na svých internetových stránkách.

 

Policejní zásahy, při kterých umírali lidé:

16. července 2001 - Dopravní policista z Mělníka při pronásledování odcizeného vozidla omylem zastřelil šestačtyřicetiletou chodkyni.


10. září 2001 - Policisté ze zásahové jednotky zastřelili v bytě v mostecké Nezvalově ulici muže, který ohrožoval svého spolubydlícího.


18. října 2001 - Policisté zastřelili po automobilové honičce v Praze-Braníku třicetiletého muže z Berounska a jeho o pět let mladší společnici smrtelně zranili. Muž, který půl roku předtím opustil brány vězení, spáchal sérii loupežných přepadení.


7. listopadu 2001 - Sedmadvacetiletého policistu, který chtěl zřejmě přepadnout obsluhu čerpací stanice v Karviné, zastřelila zasahující policejní hlídka.


25. prosince 2001 - Policista z Kaplice na Českokrumlovsku zastřelil čtyřiačtyřicetiletého muže, který na policisty zaútočil noži. Hlídka přijela na místo kvůli telefonátu, že muž vyhrožuje své družce zabitím.
17. ledna 2003 - Pražští policisté zastřelili řidiče pronásledované dodávky. Po ukradeném autě začali střílet poté, co jeho řidič odmítal zastavit.


25. března 2004 - Policista v Psárech u Prahy zastřelil prchajícího zloděje, který se vloupal do jednoho z domů. Po příjezdu přivolané policejní hlídky začal lupič utíkat, pronásledován jedním z policistů. Při následné potyčce vyšel ze služební zbraně samovolně výstřel.


4. dubna 2004 - Severočeská zásahová jednotka zastřelila u hypermarketu Globus v Trmicích na Ústecku muže, kterého měla zatknout na žádost Národní protidrogové centrály. Dva policisté byli při zásahu zraněni.


15. dubna 2004 - Policisté v brněnské městské části Slatina použili zbraň proti cizinci, který ujížděl v noci ve voze Audi před policejní hlídkou. Střely muže smrtelně zranily, zemřel v autě na dálničním přivaděči.


10. dubna 2005 - Policejní hlídka zastřelila poblíž Vřesové na Sokolovsku muže, který ukradl terénní automobil. Řidič při pronásledování opakovaně najížděl na policisty a bránil jim v předjetí.


2. září 2005 - V Rokycanově ulici v Praze 3 byl zastřelen dvaadvacetiletý Ukrajinec. Policejní hlídka, přivolaná jednou z obyvatelek domu, vnikla do bytu, kde se prý jednomu z policistů někdo pokusil vytrhnout zbraň, přičemž vyšel výstřel.


10. června 2007 - Policisté zastřelili v Litoměřické ulici v Praze 9 muže, který tam přepadl ženu. Před střelbou zranil dva strážníky, kterým sebral pistoli a tonfu.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz