Zpravodajství

Poslanci Severovi hrozí kvůli Kubiceho zprávě i vězení

Po roce vyšetřování nastal zvrat ve kauze úniku tzv. Kubiceho zprávy. Vyšetřovatel na základě znaleckého posudku zjistil, že utajovanou zprávu zřejmě předal médiím jeden ze současných poslanců a chce požádat o zbavení jeho imunity. Podle informací televize Nova ale začal čelit tlakům ze strany některých nadřízených.

Kubiceho zpráva - největší skandál loňského roku. Kopie utajeného dokumentu se záhy objevila na internetu Českého rozhlasu.
Více než rok se pátralo po tom, kdo to vynesl. Inspekce ministra vnitra navíc odposlouchávala desítky lidí, kteří neměli s kauzou nic společného.

Jasno udělal až nejnovější posudek. Ten si nechal vypracovat vyšetřovatel František Zahálka.

Posudek prokazuje, že tajná zpráva neunikla ani od Kubiceho a jeho podřízených, ani od tehdejších poslanců ODS Langera s Vidímem.
"Pokud vyšetřování bylo vedeno korektně, pak jsem nemohl být za pachatelem," uvedl Vidím.

Bude trestní stíhání?

Důkazy shromážděné vyšetřovatelem podle našich informací naznačují, že tajný dokument mohl uniknout od poslance KDU-ČSL Pavla Severy.

Vyšetřovatel už připravil dopis pro Poslaneckou sněmovnu, aby poslance, kterého v něm označil, vydala k trestnímu stíhání. Dopis ale nebyl zatím z neznámých důvodů odeslán.

Podle našich informací začal detektiv Zahálka čelit tlaku nadřízených. Dokonce dostal kvůli některým aktivitám v kauze kázeňský trest.
Celý spis si nyní navíc od vyšetřovatele v rámci dohledu vyžádalo Vrchní státní zastupitelství.

Pokud by se poslanci žádostí o vydání zabývali, tak nejdříve v září.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz