Zpravodajství

V ODS je dusno, Topolánek prý chtěl zničit rebely

Velmi dusná atmosféra zavládla v ODS. Postaral se o to poslanec Jan Klas. V úterý v naší televizi obvinil premiéra Topolánka a vedení strany z podpásových praktik. Bez bližšího upřesnění řekl, že vyhrožovali rebelujícím poslancům ODS, kteří nechtěli podpořit reformu financí. Za to si vykoledoval ostrou kritiku premiéra i další stranických špiček. Podle nich je to lež.

Vedení ODS je schopno sáhnout k takovým článkům, které psal Topolánek, které připomínají 50. léta a dokonce i k výhružným SMSkám, které dostali moji kolegové. Tato kultura v ODS se musí změnit," řekl TV Nova poslanec ODS Jan Klas.

Takto ostře se v úterý vpodvečer v naší televizi vyjádřil poslanec Klas. V ODS byli okamžitě všichni na nohou. Čelní představitelé strany to označili za lež.

To, že vedení ODS nejednalo s rebely v rukavičkách, ale říká také poslanec Schwippel a kolegy Klase se zastává. I když dodává, že on osobně nakonec reformu podpořil ze zcela jiného důvodu.

Prý je chtěl zničit

Mimo záznam někteří poslanci ODS tvrdí, že na stranických jednáních hlavně Topolánek na ostatní křičel a občas prý použil i nějaký ten ostřejší výraz. Údajně jim měl také pohrozit, že je zničí.

"Byl jsem naopak ten, kdo permanentně hledal most pro dohodu. I vy jste museli vidět, kdo koho vydíral," řekl TV Nova Mirek Topolánek.

Nikdo z rebelů ale nechtěl upřesnit, kdo a jaké měl rozesílat výhrůžné smsky. Pouze říkali, že jich v posledních dnech přišlo víc a že neměly všechny společného odesílatele. Tento konflikt v ODS bude mít přitom nejspíš ještě dohru. Má se jím zabývat co nejdříve poslanecký klub.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz