Zpravodajství

Padající kameny nahánějí lidem v domku strach

Padající kameny nahánějí lidem v domku strach
Zdroj: TV Nova

Padající skála ohrožuje rodinu v Netolicích. Jejich dům stojí přímo pod ní a vrstva narušené zeminy a kamenů se nebezepčně sesouvá. Skála stojí na pozemku města, které ji musí na své náklady zabezpečit. Jenže 300 tisíc korun v rozpočtu nemá.

Až tříkilové balvany se sesouvají na dvůr rodině Pižlových. Skála, která stojí nad jejich domem, totiž zvětrává a podle statiků hrozí i sesuvy půdy.

Skálu narušuje eroze, kterou vyvolávají změny počasí. Navíc jsou na ní nánosy zeminy a keře. V těchto místech si přitom většinou hrají děti a hrozí, že je padající kameny zraní.

Skála už je tak vydrolená, že hrozí, že se tento převis každou chvíli utrhne.
Skála padá už přes rok a město teprve teď začalo kritickou situaci řešit. 300 tisíc korun ale v rozpočtu nemá a chce se s firmou domluvit, že peníze uhradí příští rok.

Jestli svůj slib starosta dodrží, bude jasné do konce tohoto týdne, kdy by měli na skálu vylézt horolezci a masiv zabezpečit.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz