Zpravodajství

VIDEO: Cestovatel a zloděj Procházka možná obral o peníze i sázkovou kancelář

VIDEO: Cestovatel a zloděj Procházka možná obral o peníze i sázkovou kancelář
Zdroj: TV Nova

František Procházka - ještě před více jak 24 hodinami ho znal málokdo. O Františkovi Procházkovi mluví jeho kolegové z práce jako o pohodovém muži. To, že ukradne půl miliardy korun, by je prý nikdy nenapadlo. Možná ale měl na svědomí i ztrátu peněz v jedné z pražských sázkových kanceláří.

Před dvěma roky František Procházka pracoval v sázkové kanceláři v centru Prahy.

Jenomže tam se prý stala záhadná věc. Ztratilo se tu několik desítek milionů korun. A policie za to stíhala jednoho zaměstnance, který byl pak pro nedostatek důkazů propuštěn. Mezitím Procházka ve firmě skončil.

Policie naopak o nejhledanějším muži v této zemi mluví jako o tichém zamlklém samotáři. Prý se nechtěl moc stýkat s lidmi. A potvrzuje to i fakt, že z ubytovny, kde měl přechodné bydliště, ho skoro nikdo neznal.

Jinak už se o Procházkovi vyjadřuje jeho rodina. Před časem s ním měli konflikt, a dokonce s ním přerušili kontakty.

Procestoval celý svět

Nám se podařilo zjistit, že pro zloděje století není žádný problém pobývat v cizině. Údajně procestoval celý svět. Žil v Rusku a několik měsíců prý i v USA.

Zdrcený otec zubař

V Novém Boru, kde František Procházka žil, má rodiče, sourozence i přítelkyni. Podařilo se mi krátce pohovořit i s jeho otcem, místním dentistou, kterého fakt, že jeho syn František Procházka to dotáhl na nejhledanější osobu v Česku a zloděje rekordmana, zarmoutila a dalo by se říct úplně zlomila.

"Ten lapsus mého syna, to je hrůza. Ta komunikace je špatná nebo byla špatná. Jeho názory byly takové, jaké jsou. Konečně dospělo to tak, jak to dospělo," uvedl pro TV Nova otec Františka Procházky.

Další zajímavou osobou, kterou se TV Nova podařilo natočit, byla i přítelkyně Františka Procházky, která přímo v jeho bytě absolvovala policejní výslech. Ještě než čtveřice kriminalistů vešla do Procházkova bytu, jsme jí stihli položit pár otázek.

"Já jsem přítelkyně a vůbec mě netočte. A kdy jste ho viděla naposledy? V pátek. Vy tomu věříte, co se událo? Mně je to jedno. Vám je to jedno," řekla Procházkova dívka.

Policisté se v Procházkově bytě zdrželi zhruba půl hodiny. Krátce nato byt opustila i jeho přítelkyně a za krátko zmizela kdesi v ulicích Nového Boru.

Odpolední Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz